Autor Subiect: Concurs cu premii  (Citit de 19517 ori)

wdmedia

• Vizitator
Concurs cu premii
« : Aprilie 29, 2006, 11:58:56 am »
Concurs de web design - creaza 2 template-uri in format psd sau flash cu tema Turism si una cu tema Matrimoniale si poti castiga unul din cele
4 jocuri originale pentru PC puse in concurs.

Concursul se deruleaza pe perioada 29.04.2006 - 25.06.2006.

Pentru mai multe detalii accseaza:

http://www.wd-media.com/wdm/index.php?ro_concurs

Multa Bafta    :

organic

• Vizitator
Concurs cu premii
« Răspuns #1 : Aprilie 29, 2006, 03:29:41 pm »
12. Pentru concurentii care detin site-uri personale... si vor introduce in site-urile lor logo-ul nostru vor primi 5 puncte in plus la jurizare finala a lucrarilor.

:roll:

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
Concurs cu premii
« Răspuns #2 : Aprilie 29, 2006, 03:42:33 pm »
nah acu un pic de promo nu strica.
Nu de alta dar au aparut o gramada de useri noi ,fara profil dar cu oferte tari.
Useri care,daca stai sa pureci,sunt cam aceleasi 2-3 persoane,de al aceleasi 2-3 firme

Azaghtoth

• Vizitator
Re: Concurs cu premii
« Răspuns #3 : Aprilie 29, 2006, 09:31:49 pm »
Citat din: "wdmedia"
Concurs de web design - creaza 2 template-uri in format psd sau flash cu tema Turism si una cu tema Matrimoniale si poti castiga unul din cele
4 jocuri originale pentru PC puse in concurs.

Concursul se deruleaza pe perioada 29.04.2006 - 25.06.2006.

Pentru mai multe detalii accseaza:

http://www.wd-media.com/wdm/index.php?ro_concurs

Multa Bafta    :

Nu inteleg de ce trebuie trimisa sursa....PSD sau FLA....
Hey guys, duceti lipsa de idei ptr templateurile care le produceti!??
Hei, how about already sliced PSD file!?? :D
O sa ma inscriu si eu si o sa trimit...nu 2 ci 3 PSD file already sliced si cu sursa html...:D poate castig si eu un joc. :))
"Nice job guys!"

wdmedia

• Vizitator
Concurs cu premii
« Răspuns #4 : Aprilie 29, 2006, 10:27:01 pm »
Fratilor nu trebuie sa participati la acest concurs, dar multumesc pentru interesul si timpul acordat de a critica aceasta actiune.
Va multumim pe aceasta cale, am dori sa adaugam faptul ca tinta noastra este de a identifica tineri pana in 18 ani cu talent.

Citat

Ai dreptate putin promo nu strica ...
dar din cate am observat e un forum liber in care se poate inscrie orcine

Azaghtoth nu are rost sa fii sarcastic:
Citat
O sa ma inscriu si eu si o sa trimit...nu 2 ci 3 PSD file already sliced si cu sursa html...Very Happy poate castig si eu un joc. Smile)

Dar daca doresti poti trimite si nu trebuie sa participi ... iti promitem ca sigur iti trimitem un joc.

Azaghtoth

• Vizitator
Concurs cu premii
« Răspuns #5 : Aprilie 29, 2006, 10:33:13 pm »
Fratilor nu trebuie sa participati la acest concurs, dar multumesc pentru interesul si tupul  dumneavoastra pretios acordat de a critica aceasta actiune.
Va multumim pe aceasta cale, am dori sa adaugam faptul ca tinta noastra este de a identifica tineri pana in 18 ani cu talent.

Citat

Ai dreptate putin promo nu strica ...
dar din cate am observat e un forum liber in care se poate inscrie orcine

Azaghtoth nu are rost sa fii sarcastic:
Citat
O sa ma inscriu si eu si o sa trimit...nu 2 ci 3 PSD file already sliced si cu sursa html...Very Happy poate castig si eu un joc. Smile)

Dar daca doresti poti trimite si nu trebuie sa participi ... iti promitem ca sigur iti trimitem un joc.

Nu trebuie sa va "deranjati"...era doar o gluma...fara rautate...:)
Oricum ideia in sine e ok...si lasand la o parte "sarcasmul" e minunat sa vezi ca cineva se mai gandeste si la eventualele tinere valori in domeniu care se pot face remarcati prin astfel de concursuri. :) good luck

Cat despre jocul care cu atata bunavointza il oferiti....as prefera o licentza de fireworks mai bine :P

wdmedia

• Vizitator
Concurs cu premii
« Răspuns #6 : Aprilie 29, 2006, 10:35:07 pm »
:lol:  Aia costa mai mult decat jocurile :D

Azaghtoth

• Vizitator
Concurs cu premii
« Răspuns #7 : Aprilie 29, 2006, 10:36:56 pm »
:lol:  Aia costa mai mult decat jocurile :D

aaah da! aproape ca uitasem... :wink:

xServers.ro

• Webmaster
  • Mesaje postate: 966
    • Vezi Profilul
    • http://www.xservers.ro
Concurs cu premii
« Răspuns #8 : Mai 02, 2006, 09:11:07 am »
Mai sincer sa fiu e foarte ok ideea ... desi si pe mine ma mananca limba sa zic "ce-ati patit baieti ati ramas in pana de idei?"  :lol:

Acum revenint un pic la subiect ... am constatat ca sunt din ce in ce mai putini tineri talentati pe la noi si zic asta din simplul motiv ca am tot cautat si eu sa le dau ceva de munca ca au fost perioade aberant de aglomerate la capitolul design. Concluzia la care am ajuns ar fi ca tinerii pe care ii cauti tu ... nu prea au in cap decat: site-uri cu manele, sa copieze site-urile cu SAVE AS si sa isi puna numele lor acolo si gata... etc.  Ca sa nu mai zic de  unii dintre ei, care m-au facut sa ma iau cu mainile de cap cand am vazut culorile (BRUTE) cu care lucreaza fie ca e vorba de flash sau de HTML.

Asta am testat-o pe 5-10 tineri cu varste intre 17 si 20 de ani din mai multe colturi ale tarii.

Imi cer scuze daca am scris prea mult in post.

Respect.

wdmedia

• Vizitator
Concurs cu premii
« Răspuns #9 : Mai 02, 2006, 12:08:15 pm »
Salut, Nu am ramas fara ideei dar dupa cum am scris si mai sus vrem sa vedem ce tineri descoperim cu talent.... intradevar aceeasi experienta neplacuta am avut-o si eu legat de capacitatile unor "designeri" ... ori copiaza sau folosesc niste culori total nepotrivite.

Dar se pare ca sunt prea putini tineri care sa fie interesati web design ... mai mult de manele :D

allergic

• Vizitator
Concurs cu premii
« Răspuns #10 : Mai 02, 2006, 02:35:22 pm »
eu ma pot considera "tanar" la 21 de ani?  :roll:  . Eu in martie acu tocmai am facut un an de cand am pus primul site pe net, deci inca ma pot considera tanar in domeniul asta. Pe mine ma atrag concursurile de genul asta si imi place sa particip in timpul liber, dar clar n-am nevoie de jocuri, incerc sa ma las definitiv de obiceiul asta. Poate daca altul ar fi premiul ..de exemplu o angajare   :)  ...poate altfel ar sta lucruril

allergic

• Vizitator
Concurs cu premii
« Răspuns #11 : Mai 02, 2006, 03:04:10 pm »
si vedeti ca aveti unele probleme prin footer cel putin in IE ( nu se "pupa niste linii ) si din la versiunea in engleza...nu se scrie "portfolio" ? la voi scrie "Portofolio"  8) .
Scuze pentru offtopic, dar trebuie sa fiti mai atenti la ceea ce faceti pe acolo, eu am tras un semnal de alarma!

wdmedia

• Vizitator
Concurs cu premii
« Răspuns #12 : Mai 02, 2006, 05:02:54 pm »
Citat din: "allergic"
si vedeti ca aveti unele probleme prin footer cel putin in IE ( nu se "pupa niste linii ) si din la versiunea in engleza...nu se scrie "portfolio" ? la voi scrie "Portofolio"  8) .
Scuze pentru offtopic, dar trebuie sa fiti mai atenti la ceea ce faceti pe acolo, eu am tras un semnal de alarma!

Multumesc de semnalizare  :roll:

avand in vedere complexitatea site-ului www.wd-media.com este aproape inobservabila mica nealiniere dintre cele doua linii (1 mm) si intradevar doar in IE este mica deplasare... personal nu folosesc acel browser inutil.  :wink:  dar totusi am facut optimizarea si pentru IE.

Am vizualizat site-ul tau ....si este intradevar "...pe masura asteptarilor TALE"...  :lol: citand sloganul din site.

Toate cele bune

mfk

• Vizitator
Concurs cu premii
« Răspuns #13 : Mai 02, 2006, 10:20:20 pm »
i`m in :D mi se pare o idee geniala :) succes in continuare

wdmedia

• Vizitator
Concurs cu premii
« Răspuns #14 : Mai 02, 2006, 10:23:37 pm »
Multumim, asteptam cati mai multi participanti.  :roll: