Autor Subiect: ZAPP On-line!  (Citit de 21331 ori)

vladimir

• Vizitator
ZAPP On-line!
« : August 08, 2006, 07:47:33 pm »
Hei Salut!

Hehe, am iesit pe usa de la zapp, in mana cu micutzul Z020, si ajung acasa, il desfac si-l montez, operatie care mi-a luat exact 2 minute -> iar acum sunt online, calitate broadband.  :lol:

Bun pana aici, am o cartela prepay, care o sa-mi permita sa-l testez inainte de a ma muta pe abonament.

Pana acum sunt super multumit, si ce ma atrage si mai mult e faptul ca pot avea net aproape din orice loc al tarii hehe.

Astept pareri de la cei care au testat serviciul.

Multumesc.

Vladimir

MxHost

• Membru
  • Mesaje postate: 393
    • Vezi Profilul
    • http://www.mxhost.ro
ZAPP On-line!
« Răspuns #1 : August 08, 2006, 11:02:49 pm »
Si eu am testat, am cumparat acuma o luna si am folosit deja cele 23 ore,  am stat intr`o zi vreo 5 ore online si m`a deconectat, cand am vrut sa ma conectez spunea ca nu e bun userul sau parola, am sunat la ei stiind ca mai am ore si mi`au spus ca mi s`a blocat modemul si au facut ei o deblocare.

In rest e OK, sta 20 secunde pana merge internetul insa e OK si viteza e buna pentru un internet mobil.

Cosmin L. Neagu

• Moderator
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 1501
    • Vezi Profilul
    • clneagu
ZAPP On-line!
« Răspuns #2 : August 11, 2006, 06:55:29 pm »
De cele mai multe ori ai acoperire mai buna la Zapp iar viteza este mai ok si daca nu e EVDO.
In ceea ce priveste mutatul pe abonament eu zic sa te uiti atent la oferta ... s-ar putea sa iti convina sa stai pe prepay.

mariush

• Vizitator
ZAPP On-line!
« Răspuns #3 : August 25, 2006, 04:55:00 pm »
Merge zappul. Fericire maxima :)

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
ZAPP On-line!
« Răspuns #4 : August 25, 2006, 05:37:18 pm »
Bun, am inteles cum e treaba.

Stiu insa ca acum un an, la Zapp nu aveai voie sa faci trafic pe portul 25 DECAT spre serverul lor.
Mai pe intelesul tuturor, nu puteai trimite mail prin serverul SMTP propriu.

A cazut regula asta ?

mariush

• Vizitator
ZAPP On-line!
« Răspuns #5 : August 25, 2006, 06:23:55 pm »
au cazut multe reguli de la zapp. (numai eu stiu cat i-am barait la cap cu regulile lor de filtrare ... blocau adresele noastre ip pe motiv ca primeau mai mult de cateva zeci de mailuri pe ora de la noi.. tzacaniti)

revenind la ale noastre...  nu am probleme de filtrare cu ei si trimit mail linistit prin smtpul meu.

dt

• Moderator
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 1418
    • Vezi Profilul
    • http://www.webdev.ro
ZAPP On-line!
« Răspuns #6 : August 26, 2006, 05:14:10 pm »
In schimb regula cu portul 25 e (mai nou?) la RDS, pe pachetele home user.

ebe

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 50
    • Vezi Profilul
ZAPP On-line!
« Răspuns #7 : Septembrie 08, 2006, 11:07:52 am »
eu am un Z110 pe care am adaugat optiunea de $9 internet nelimitat .
In afara de limitarea tehnologica a modemurilor care sunt la telefoane, fata de modemurile dedicate cu EVDO sunt destul de multumit pentru internetul mobil  la pretul asta . Singura problema este ca trebuie sa am tot timpul un " ping xxx -t " deschis altfel ma trezesc ca se deconecteaza cand mi-e lumea mai draga cu toate ca am debifat " disconect when idle " .

xtremeart_hosting

• Vizitator
ZAPP On-line!
« Răspuns #8 : Octombrie 21, 2006, 08:52:54 pm »
Citat din: "ebe"
eu am un Z110 pe care am adaugat optiunea de $9 internet nelimitat .
In afara de limitarea tehnologica a modemurilor care sunt la telefoane, fata de modemurile dedicate cu EVDO sunt destul de multumit pentru internetul mobil  la pretul asta . Singura problema este ca trebuie sa am tot timpul un " ping xxx -t " deschis altfel ma trezesc ca se deconecteaza cand mi-e lumea mai draga cu toate ca am debifat " disconect when idle " .

Eu am alta problema... Nu mi se instaleaza driverele... Desi am incercat la infinit  :oops:

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
ZAPP On-line!
« Răspuns #9 : Octombrie 21, 2006, 09:45:28 pm »
Am eu drivere cu roaming, daca nu este.

xServers.ro

• Webmaster
  • Mesaje postate: 966
    • Vezi Profilul
    • http://www.xservers.ro
ZAPP On-line!
« Răspuns #10 : Octombrie 26, 2006, 03:08:03 am »
ca o concluzie ... imi recomanda cineva un 9$ nu cu EVDO ci cu un Z110 sau un Z710i ?

de 3 luni de cand am mai deskis inca 3 abonamente zapp tot ma gandesc daca sa imi iau. faza e ca daca plec in vacanta la munte, unde plec eu ... e SINGURA zona din judetul harghita unde nu am semnal.  s-ar rezolva cu 5 minute de mers cu masina si cu un laptop.   :lol:

organic

• Vizitator
ZAPP On-line!
« Răspuns #11 : Octombrie 26, 2006, 11:53:05 am »
Z110 sunt niste chestii de plastic de rahat cu audio ca la telefonul fara fir. stay away from them.

xServers.ro

• Webmaster
  • Mesaje postate: 966
    • Vezi Profilul
    • http://www.xservers.ro
ZAPP On-line!
« Răspuns #12 : Octombrie 26, 2006, 11:55:50 am »
Mersi frumos pt. warning ... dar deja m-am incarcat cu 2  :lol:  Intr-adevar se aude ca un c*r vorbitu intre ele. Noroc ca intre ele si restul telefoanelor Z710i si Z720 se aude bine ... ca altfel cred ca le-as fi aruncat din prima zi de cand le-am achizitionat.

Revening la intrebarea mea ... se merita sa imi deskid ab de net cu telefoanele mai sus mentionate?

vladimir

• Vizitator
ZAPP On-line!
« Răspuns #13 : Noiembrie 06, 2006, 03:00:44 am »
mie imi place, internet mobil da, dar nu e reliable pentru o conexiune obsinuita de casa.

Rezultatul e 8/10

Vladimir

tinuzzo

• Vizitator
ZAPP On-line!
« Răspuns #14 : Noiembrie 17, 2006, 02:22:51 am »
eu am luat aseara un Z020 si nu stiu cum sa testez sa vad ce viteza am. in cluj-napoca, unde stau eu, Zapp-support mi-a zis ca tre sa am minim 1Mb pe secunda. cum vad?