Autor Subiect: Credibilitatea serviciilor romanesti de gazduire  (Citit de 4956 ori)

catalinbv

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 8
    • Vezi Profilul
Credibilitatea serviciilor romanesti de gazduire
« : August 30, 2006, 11:07:39 am »
[EDIT/bassul: split de la http://gazduire.info/forum/viewtopic.php?t=1546]
Poti sa dai un search pe google pentru un hoster de afara
sunt mult mai seriosi si mai siguri - vb din experienta doar sunt la al doilea hoster din Romania si in curand ma mut la altul ca se pare ca nici acesta nu imi poate oferi asistenta profesionala
spor in cautari si daca gasesti ceva interesant posteaza si aici ca sunt sigur ca mai sunt si altii care vor sa isi mute clientii pe un server de State etc.

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
« Răspuns #1 : August 30, 2006, 11:30:18 am »
catalinbv, afirmatiile de mai sus le poti face in conditiile in care ai incercat indelung serviciile a cel putin tuturor firmelor prezentate pe acest forum si cand nu mai ai probleme de moralitate ramase neclarificate (vezi topicul referitor la Romarg).

Altfel, credibilitatea ta va scadea si mai mult, ajungand pana la limita in care te vei transforma in cosmonaut.

MarianneR

• Vizitator
intamplator ma uitam pe oferta de hosting ce iti apartine
« Răspuns #2 : August 30, 2006, 11:56:31 am »
Probleme de moralitate nu cred ca au ramas neelucidate din punctul meu de vedere cel putin - tot ce ai nelamurit intreaba si voi fi mai mult decat dispus sa iti raspund.  
     Iar ca sa incerci serviciile tuturor hosterilor de aici mi se pare o aberatie chiar si venind din partea ta - i-am incercat pe cei mai reprezentativi si rentabili pentru mine atat ca pret cat si ca mod de raspuns pe tehnic (apropo de ce nu incerci si tu serviciile firmei respective ca sa postezi singur o parere nu una pe baza observatiilor unui "cosmonaut").
     Plus ca eu unul nu voi mai posta pe acest forum neconsiderand ca ar fi reprezentativ deoarece apar moderatori numai din cei cu probleme pe parte de hosting si in plus analizeaza putin cum se incheie posturile "deranjante" nu ma crede pe cuvant.
     Cat despre tine ca tot eram la oferta ta - imagineaza-ti unde ai si tu serverele (Texas iti spune ceva ?) deci se pare ca ai preferat tot afara - nu o fi de vina tot pretul mic si profesionalismul americanilor ?? - ca ma gandesc ca altfel nu ai face promovare asa de evidenta a brandului respectiv.
     Ca sa nu intru in polemica inutila cu tine ca tot nu mai folosesc vreun serviciu de hosting romanesc (deci nu isi mai are subiect acest post) asta va fi si ultima afirmatie pe care o fac legata de acest subiect.
      P.S. ma gandesc ca un hoster serios nu foloseste apelative de genul "cosmonaut" si se mai pot cita si altele din alte posturi ale tale dar cine stie poate gresesc eu.

Bruzli

• Webmaster
  • Mesaje postate: 534
    • Vezi Profilul
    • http://www.solutiiweb.ro
« Răspuns #3 : August 30, 2006, 11:58:22 am »
MarianneR = catalinbv ?

Cum e pana la urma?

MarianneR

• Vizitator
discuti cu asociata mea de acum incolo
« Răspuns #4 : August 30, 2006, 11:58:55 am »
si daca tot suntem doi implicati de acum vei discuta cu marianne daca va dori sa iti mai raspunda eu trecand pe webdesign (hostingul nu mai prezinta interes cel putin nu in conditiile actuale)

dt

• Moderator
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 1418
    • Vezi Profilul
    • http://www.webdev.ro
Re: discuti cu asociata mea de acum incolo
« Răspuns #5 : August 30, 2006, 01:33:45 pm »
Citat din: "MarianneR"
si daca tot suntem doi implicati de acum vei discuta cu marianne
Nu mai inteleg nimic, sunteti 3 sau vorbesti despre tine la persoana treia?!

organic

• Vizitator
« Răspuns #6 : August 30, 2006, 07:06:11 pm »
eu n-am inteles de la inceput, deci e ok.

also, tin sa aduc aminte ca "cosmonaut" este un termen sub copyright al lui WBF. utilizarea neautorizata se pedepseste cu bataie la fundul gol.

dt

• Moderator
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 1418
    • Vezi Profilul
    • http://www.webdev.ro
« Răspuns #7 : August 30, 2006, 07:16:05 pm »
Citat din: "organic"
utilizarea neautorizata se pedepseste cu bataie la fundul gol.

you pervert  :o

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
Re: discuti cu asociata mea de acum incolo
« Răspuns #8 : August 30, 2006, 10:10:04 pm »
Citat din: "MarianneR"
si daca tot suntem doi implicati de acum vei discuta cu marianne daca va dori sa iti mai raspunda eu trecand pe webdesign (hostingul nu mai prezinta interes cel putin nu in conditiile actuale)

@catalinbv,marianne...etc...jekill...hyde..etc    
Mai cosmonautilor :P