Autor Subiect: Domenii .MOBI  (Citit de 1808 ori)

voyager

• Vizitator
Domenii .MOBI
« : Septembrie 30, 2006, 04:48:39 am »
A cumparat cineva domenii .MOBI? Ma uitam in whois si am vazut ca s-au inregistrat ceva keywords romanesti pe acolo. Acuma, parerile sunt impartite...unii zic ca e un domeniu varza si altii sunt extaziati ca au prins ceva domenii bune si se cred inapoi in '93. Chestia interesanta este ca Google, Microsoft, Vodafone si alti cativa mari giganti sunt suporteri ai noului domeniu. Si un lucru e cert: nu au mai existat asa mari furturi ca la .EU.

ITE

• Vizitator
Re: Domenii .MOBI
« Răspuns #1 : Noiembrie 09, 2006, 11:15:50 am »
Am luat si eu cateva domenii .mobi si la momentul respectiv am fost incantat de faptul ca am gasit echivalentul .mobi pentru cateva site-uri cu alta extensie, pe care planificam sa le lansam in curand. Desi in prima faza, numele domeniului este bine sa contina anumite cuvinte cheie, pentru a ajuta la optimizare, este mult mai important sa ai un nume brand-abil, ceea ce inseamna ca inca poti gasi domenii bune si pe extensiile clasice (com/ro). Pana la urma urmei, domeniile astea exotice sunt mai mult un moft.

Poti vedea aici parerea noastra despre aceste domenii.

[MODERAT/bassul:Semnatura plina de link-uri, mesajul de asemenea. Un prim avertisment pentru SPAM.]