Autor Subiect: O dilema...  (Citit de 1805 ori)

Dj_Andrew

• Vizitator
O dilema...
« : Februarie 24, 2007, 09:23:19 pm »
Pentru inceput,vreau sa va spun ca am fost incantat cand am gasit acest site.Nu de putine ori mi-a fost de mare ajutor.Insa,am si eu o intrebare pentru cei care cumpara domenii cu sutele...ce faceti fratilor cu atatea?Inteleg sa ai cateva domenii tari,care sa aiba si continut,si de care sa te ocupi,dar ce sa faci cu atat de multe,fiindca banuiesc ca nu creca e vreun doritor care sa dea cu nu stiu cati euro peste pretul normal al unui domeniu.

P.S.:in cazul in care informatia e confidentiala (in fond e treaba voastra ce faceti cu ele) nu raspundeti la mesaj.

Bogdan.eGazda

• Webmaster
  • Mesaje postate: 944
  • EGAZDA SRL
    • Vezi Profilul
    • http://www.egazda.ro
O dilema...
« Răspuns #1 : Februarie 24, 2007, 10:17:10 pm »
Majoritatea celor care au cateva sute de domenii in administrare sunt "negustori" de domenii, adica traiesc din vanzarea si cumpararea acestora.

HostArea

• Vizitator
O dilema...
« Răspuns #2 : Februarie 25, 2007, 02:50:35 pm »
Cu domeniile care au un nume bun e ca si cu imobiliarele. Poti sa il cumperi si sa il revinzi la un pret mai mare. E chiar rentabil.

Garfield

• Vizitator
O dilema...
« Răspuns #3 : Februarie 25, 2007, 03:24:59 pm »
de asemenea multi cumpara nume de domenii cunoscute, insa cu erori de tastare si pun reclame pe ele.

de exemplu, daca ai 100 de domenii care "produc" in medie $0.05/zi fiecare, rezulta vreo $5/zi sau $150 / luna
Costul unui domeniu (luat en-gros :D ) poate fi si de $7/an

Deci:
Investitie: $700
Venit: $1800
--------
Profit: $1100