Autor Subiect: Problema Mysql cu 4 Image Gallery  (Citit de 18898 ori)

iulyxpro

• Vizitator
Problema Mysql cu 4 Image Gallery
« Răspuns #15 : Martie 28, 2007, 11:44:32 am »
Citat din: "stardust"
Poti sa te apuci de pe acum sa gasesti o alta solutie, probabil dedicata. Tinand cont de exponentialitate o sa iti macane contul mai devreme sau mai tarziu si pe motiv de overload/tos/copyright(alege una:))

Esti unii din clientii pe care oamenii nu vor sa ii aiba in general intr-un business de hosting:p

Afirmatii gratuite .

Stardust nu imi aduc aminte sa fi intrebat de ce si cand sau cum o sa imi manance contul.
Citat din: "stardust"
Esti unii din clientii pe care oamenii nu vor sa ii aiba in general intr-un business de hosting:p

Esti  UNUL dintre clientii .

Atata timp cat hostul imi ofera 200 de GB gazduire si nu imi ofera limita de File Size si am Trafic 2000 de GB / luna ma gandesc ca nu imi mananc contul (overload etc) cu un script de felicitari care in ultima vreme am scazut fff  mult in vizite.

Greseala a fost a mea....instalasem niste scripturi care (din cate am inteles) nu inchideau mysql . Am reparat greseala si acum sunt toate bune si frumoase.

DotBoost

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 51
    • Vezi Profilul
    • http://www.dotboost.com
« Răspuns #16 : Martie 28, 2007, 12:18:58 pm »
Citat din: "iulyxpro"

Atata timp cat hostul imi ofera 200 de GB gazduire si nu imi ofera limita de File Size si am Trafic 2000 de GB / luna ma gandesc ca nu imi mananc contul (overload etc) cu un script de felicitari care in ultima vreme am scazut fff  mult in vizite.

Din pacate , stardust cam are dreptate, nu te lua dupa ce spatiu ai si ce trafic ai, cu mult inainte de a le  consuma s-ar putea sa fii nevoit sa iti iei server dedicat, pentru ca o sa consumi resurse la greu. O tona de procese simultane de apache si o alta tona de procese de mysql care o sa puna serverul shared in genunchi.
 Desigur , depinde de cum o sa-ti creasca traficul, dar undeva la 3000-4000 de visitatori pe zi deja iti trebuie dedicat, la 5000-6000 /zi iti trebuie server separat numai pentru mysql, etc.

xServers.ro

• Webmaster
  • Mesaje postate: 966
    • Vezi Profilul
    • http://www.xservers.ro
« Răspuns #17 : Martie 28, 2007, 12:29:07 pm »
omu a zis initial ca nu se prea pricepe ... pacat totusi ca incearca sa-ti dea peste nas cu ceva la care nu se pricepe.

iulyxpro

• Vizitator
« Răspuns #18 : Martie 28, 2007, 02:39:15 pm »
Nu incerc sa dau cu nimic peste nas ci deocamdata cand site-ul cu felicitari care are in jur de 200-300 de vizite / zi nu imi trebuie server dedicat si chiar nu ma pricep la Baze de date mysql , stiu ceva de baza ce am invatat pe parcurs.

Cand si daca va creste site-ul imi voi lua ceva de dicat ptr ca nu costa cu mult peste ce am acum . Am dat 10 dolari / luna ptr asta ce-l am acum si cel dedicat e 16 dolari / luna .  

Restul site-urilor ce le am nu folosesc Mysql , decat un forum care are in jur de 100-200 de vizite / zi , deasta am zis ca e de ajuns pentru moment.

Daca am deranjat pe careva imi cer scuze....dar asta este :)

xServers.ro

• Webmaster
  • Mesaje postate: 966
    • Vezi Profilul
    • http://www.xservers.ro
« Răspuns #19 : Martie 28, 2007, 02:41:46 pm »
man, un server dedicat, mai no name, costa de pe la 40euro pe luna in sus. in mare parte, un dedicat mai de doamne ajuta costa 100euro pe luna. nu cred ca se discuta despre aceasi treaba.

oricum multa bafta cu site-ul.

numai bine!

iulyxpro

• Vizitator
« Răspuns #20 : Martie 28, 2007, 02:46:31 pm »
Citat din: "xServers.ro"
man, un server dedicat, mai no name, costa de pe la 40euro pe luna in sus. in mare parte, un dedicat mai de doamne ajuta costa 100euro pe luna. nu cred ca se discuta despre aceasi treaba.

oricum multa bafta cu site-ul.

numai bine!

Eu stiu ce mi-a zis adminul de unde am acum hostul (www.hostmonster.com) ca daca vreau sa trec pe un server dedicat , costa de la 16 dolari / luna . Mai mult nu stiu , nu m-am interesat. :)
Cand voi avea nevoie ma voi interesa ... :|

MYOTIS

• Vizitator
Răspuns: Problema Mysql cu 4 Image Gallery
« Răspuns #21 : Iulie 31, 2007, 09:12:15 am »
;D O mica observatie:

La prima vedere www.hostmonster.com este un user cu cont de reseller la www.bluehost.com

Care dupa look miroase de asemenea a reseller la cine stie ce mare mastodont. Nu-mi prea inspira incredere nici unul nici altul. Esti asadar la cel putin a doua sau a treia mana de revinzatori...
« Ultima Modificare: Iulie 31, 2007, 09:20:10 am de MYOTIS »

Tomoiaga

• Webmaster
  • Mesaje postate: 921
    • Vezi Profilul
    • http://elvsoft.com
Răspuns: Problema Mysql cu 4 Image Gallery
« Răspuns #22 : Iulie 31, 2007, 11:05:48 am »
listen to etp. Lasa conexiuni persistente, cele cu pconnect.