Autor Subiect: Intrebare  (Citit de 8469 ori)

gagicul

• Vizitator
Intrebare
« : Iunie 24, 2007, 09:38:57 am »
Sal

Am o intrebare, am observat ca de vreo 1-2 sapt pozitia site-ului meu in google se tot schimba, adica odata la cautarea "cuvant" e pe locu 2 sa zicem si a 2 zi 2 pe locu 4-5... si dupa 1-2 zile iar urca... din ce cauza? sau e ceva normal?

Mersi

allergic

• Vizitator
Răspuns: Intrebare
« Răspuns #1 : Iunie 25, 2007, 12:10:40 am »
e ceva normal, pana la urma o sa stabilizeze ! continua sa bagi linkuri de calitate catre pagina respectiva si totul va fi ok !

xServers.ro

• Webmaster
  • Mesaje postate: 966
    • Vezi Profilul
    • http://www.xservers.ro
« Răspuns #2 : Iunie 25, 2007, 12:13:15 am »
Am si eu o mare nelamurire: Link-uri cu Nicolae Guta sunt de calitate ?

allergic

• Vizitator
« Răspuns #3 : Iunie 25, 2007, 12:33:11 am »
linkuri de pe site-uri de calitate ! calitatea unui site in ochii lui google este de de PR ! Un link de pe un site cu pr 8 sa zicem este mult mai folositor decat 200 de linkuri de prin directoare amarate .
Ca sa-ti raspund la intrebare, daca site-ul respectiv cu guta are pr mare, atunci likul este de calitate !

ps: mai scapa de tonl ironic, dac anu vrei sa ajuti, nu te baga!

allergic

• Vizitator
« Răspuns #4 : Iunie 25, 2007, 01:03:40 am »
acum am vazut ca e vorba despre manele , cel mai bine e sa vorbesti cu Nea Kalu, poate iti pune el link pe site-ul lui oficial.  ::)

StefanIordan

• Membru
  • Mesaje postate: 479
    • Vezi Profilul
    • Gazduire web
« Răspuns #5 : Iunie 25, 2007, 03:26:15 am »
deci... ca sa ii raspundem lui Mihai (xservers) in acest caz un link cu Guta poate sa fie chiar foarte folositor si DE CALITATE

xServers.ro

• Webmaster
  • Mesaje postate: 966
    • Vezi Profilul
    • http://www.xservers.ro
« Răspuns #6 : Iunie 25, 2007, 08:59:43 am »
Avand in vedere activitatea de baza a adolescentilor din ziua de astazi, s-ar putea sa fie foarte.

gagicul

• Vizitator
« Răspuns #7 : Iunie 26, 2007, 11:58:40 am »
daca eu am pr3 si pun linkuri pe site cu pr2 sau tot 3 ca mine, ma ajuta cu ceva? sau sa pun numa peste 3 ? Mersi

Lorand R. Minyo

• Moderator
  • Webmaster
  • Mesaje postate: 516
  • I build and grow things using science & technology
    • Vezi Profilul
    • Lorand R. Minyo
« Răspuns #8 : Iunie 26, 2007, 12:24:40 pm »
Conteaza foarte mult si PR-ul paginii care te linkeaza, cu cat mai mare, cu atat mai bine. De asemenea conteaza foarte mult si numarul acestora.

Si nu uita, e mai bine sa primesti decat sa dai ;)

gagicul

• Vizitator
« Răspuns #9 : Iunie 26, 2007, 08:36:19 pm »
acu am observat... dimineatza pe google ca cautarea "manele noi" eram pe locu 1 cu site`u "www.maneledetop.org" iar acuma seara caut "manele noi" sunt locu 3 si nu mai apare www in fata... apare doar "maneledetop.org" hmmmm stie careva dc?

Mersi

Lorand R. Minyo

• Moderator
  • Webmaster
  • Mesaje postate: 516
  • I build and grow things using science & technology
    • Vezi Profilul
    • Lorand R. Minyo
« Răspuns #10 : Iunie 27, 2007, 05:01:53 am »
Probabil au mai aparut si altii care se bat pt locul 1 :)

In orice caz, deja de prin 2004 tendinta este sa nu mai cauti brambura pe net, ci sa ai anumite site-uri de unde iti culegi informatia (de orice fel ar fi ea) si pe care sa le vizitezi des. Exista si live bookmarks, inca un motiv sa nu cauti in stanga si dreapta diverse informatii.

E o intreaga miscare de PR si de fidelizare a vizitatorului, tinzand catre brand recognition/awareness din ce in ce mai mult.

Anyway, asta e subiect de un cu totul alt topic.

In ceea ce priveste site-ul tau, eu observ la prima privire (si fara sa vizitez site-ul), cel putin 2 aspecte care motoarele de cautare "nu o sa te placa".

Primul este faptul ca domeniul este .org, total neadecvat pentru continutul oferit si in al doilea rand, este format din 3 cuvinte.

gagicul

• Vizitator
« Răspuns #11 : Iunie 28, 2007, 06:36:48 pm »
uite acuma cateva zile... imi era in google maneledetop.org acuma s`a schimbat si domeniu si a aparut www.maneledetop.biz care e tot al meu ( sunt ambele pe acelasi cont de ftp) sa bag in titlu la site www.maneledetop.org ? oare atunci o sa ramana doar ala .org in google sau ce e de facut ?

Mersi

jambajukebox

• Vizitator
« Răspuns #12 : Iunie 29, 2007, 04:20:59 pm »
acu am observat... dimineatza pe google ca cautarea "manele noi" eram pe locu 1 cu site`u "www.maneledetop.org" iar acuma seara caut "manele noi" sunt locu 3 si nu mai apare www in fata... apare doar "maneledetop.org" hmmmm stie careva dc?

Mersi

depinde de datacenterul in care faci searchul :) sau de la care isi ia contorul page rankul :D