Autor Subiect: AJUTOOOOOORRRR.... VA ROG  (Citit de 7418 ori)

rrodiquee

• Vizitator
AJUTOOOOOORRRR.... VA ROG
« : Decembrie 09, 2004, 04:45:56 pm »
Stie cineva sa imi spuna ce este acela WIRE TRANSFER...? :(

dt

• Moderator
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 1418
    • Vezi Profilul
    • http://www.webdev.ro
« Răspuns #1 : Decembrie 09, 2004, 06:33:00 pm »
E un transfer bancar (bank wire transfer).

rrodiquee

• Vizitator
da.. de mare ajutor...
« Răspuns #2 : Decembrie 09, 2004, 06:36:00 pm »
E un transfer bancar (bank wire transfer).

Asta am aflat si eu amice :P ... dar detalii.. vreau sa stiu mai multe detalii....  :idea: adica daca nu e wire transfer ce e... :?:  si ce are specific acest WIRE TRANSFER...  :roll:

plccorp

• Vizitator
« Răspuns #3 : Decembrie 09, 2004, 07:29:29 pm »
Sa fie oare echivalentul la OP transmis telex?

kwha_net

• Moderator
  • Oaspete
  • Mesaje postate: 88
    • Vezi Profilul
    • http://rohost.com/
« Răspuns #4 : Decembrie 09, 2004, 07:59:07 pm »
nu inteleg de ce cauti detalii despre wire transfer pe un forum despre hosting... daca ai vazut in oferta cuiva aceasta optiune iti sugerezi sa intrebi direct acolo, sau ai putea intreba la orice banca...

aici ar trebui sa iti expui eventuala problema (in caz ca are cea mai mica legatura cu acest forum) nu sa intrebi generic ce este acela wire transfer...

Marius

zaboss

• Membru
  • Mesaje postate: 254
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : Decembrie 09, 2004, 10:22:53 pm »
Wire transfer este o modalitate de transfer al banilor de la o bancã la alta. Simplificând, existã un sistem central, SWIFT, la care sunt afiliate toate bãncile ºi prin intermediul cãruia se desfãºoarã tranzacþiile internaþionale. Fãcând o platã prin wire transfer vei plãti o taxã de SWIFT fixã de cca 25USD,o altã taxã de cca 10 euro, plus comisioanele bãncii tale, care sunt minim 20 USD-Euro. Cu alte cuvinte, fie cã ai de plãtit 10 USD, fie cã ai de plãtit 10,000 vei plãti cel puþin 60 USD comisioane bancare. La sume mari merge, dar la sume mici este ai bine sã plãteºti cu cardul.

rrodiquee

• Vizitator
raspuns...
« Răspuns #6 : Decembrie 09, 2004, 11:46:38 pm »
kwha_net nu inteleg de ce cauti detalii despre wire transfer pe un forum despre hosting... daca ai vazut in oferta cuiva aceasta optiune iti sugerezi sa intrebi direct acolo, sau ai putea intreba la orice banca...

aici ar trebui sa iti expui eventuala problema (in caz ca are cea mai mica legatura cu acest forum) nu sa intrebi generic ce este acela wire transfer...

Marius

DOMNU' "kwha_net"... sau MARIUS...

Pai chiar asta am facut amice, am intrebat la banca... si poate nu iti vine sa crezi dar HABAR NU AU AVUT ce este "wire trasnfer" si asta nu la cine stie ce banca din fundu' Hertei... ci chiar la B.C.R. BUCURESTI... da? si cica: "stati sa o intreb si pe colega mea daca stie... " eu zic: da... nici o problema... si se intoarce fericita don'soara spunand: "Imi pare rau, nici colega mea nu a auzit de asa ceva"...

Deci uite explicatia pentru care indraznesc sa sar peste strictele limite impuse pe ACEST MINUNAT FORUM PENTRU HOSTING  :twisted:  si in plus eu am postat un subiect de discutie, daca nu e despre ce te intereseaza... nu-ti mai irosi timpul citindu-l :!:

plccorp

• Vizitator
« Răspuns #7 : Decembrie 09, 2004, 11:48:54 pm »
Poate ca te ajuta daca foloseai o chestie de genul: mailto ... bcr@bcr.ro
Primeai un raspuns avizat in scris.

rrodiquee

• Vizitator
MULTUMESC
« Răspuns #8 : Decembrie 09, 2004, 11:51:05 pm »
Mersi de ajutor si pentru explicatii.. imi sunt de folos... partea buna e ca nu fac eu plata :wink:  eu doar primesc  :D  :D  :D , comisionul de retragere va fi partea grea la mine  :shock:  :D

kwha_net

• Moderator
  • Oaspete
  • Mesaje postate: 88
    • Vezi Profilul
    • http://rohost.com/
« Răspuns #9 : Decembrie 10, 2004, 12:01:51 am »
nici o sansa sa nu il citesc cand strigi AJUTOOOOOORRRR  :D
totusi ma bucur ca te-a ajutat forumul...

Marius

Seby

• Vizitator
LOL
« Răspuns #10 : Decembrie 10, 2004, 12:15:25 am »
LOL
funny  8)