Autor Subiect: BlueVoda  (Citit de 11699 ori)

milady

• Vizitator
BlueVoda
« : Decembrie 20, 2007, 04:52:04 pm »
Sunt o incepatoare, cu minime cunostinte de webdesign, totusi am ambitia de a-mi crea propriul site; am gasit aplicatia BlueVoda, cu care totul e foarte simplu;
vrand sa probez paginile lucrate, am incercat sa le incarc pe situl care imi ofera gazduire free, dar am descoperit ca acest site nu poate uploada fisierele . wwb create de program; daca stie cineva ceva despre acest program si daca voi avea aceeasi problema si cu alte gazde, este rugat sa ma informeze

yeyro

• Vizitator
Răspuns: BlueVoda
« Răspuns #1 : Decembrie 20, 2007, 06:09:25 pm »
Sunt o incepatoare, cu minime cunostinte de webdesign, totusi am ambitia de a-mi crea propriul site;
Nu este nimic rau in asta, omul cat traieste invata.

am gasit aplicatia BlueVoda, cu care totul e foarte simplu;
unii incepatori folosesc dreamweaver, unii spun ca nu incarca foarte mult codul.

vrand sa probez paginile lucrate, am incercat sa le incarc pe situl care imi ofera gazduire free, dar am descoperit ca acest site nu poate uploada fisierele .
ai incercat sa folosesti un client ftp? incearca sa fii mai explicita.

wwb create de program;
nu m-am prins ce ai incercat sa zici  :D

daca stie cineva ceva despre acest program si daca voi avea aceeasi problema si cu alte gazde, este rugat sa ma informeze
te informam dar mai intai spune problema ta, si incearca sa dai cateva detalii: site-ul unde ti-ai creat contul de gazduire free.

SeerKan

• Membru
  • Mesaje postate: 325
    • Vezi Profilul
    • HostHash
« Răspuns #2 : Decembrie 20, 2007, 07:21:17 pm »
Incearca sa zica ca nu ii merge situl pentru ca nu a facut upload la varianta html a sitului ci a facut upload la o poza in extensia programului cum e .psd de la photoshop, cel putin eu asta am inteles...

milady

• Vizitator
« Răspuns #3 : Decembrie 20, 2007, 10:01:34 pm »
imi cer scuze,  nu stapanesc bine termenii tehnici, si mi-e frica sa nu spun ceva aiurea
da, BlueVoda creeaza fisiere cu extensia . wwb, care nu se pot incarca pe geocities
intre timp am mai "sapat" si am descoperit ca pot vedea sursa in html, si atunci solutia ar fi sa iau pagina cu pagina si sa recompun situl.
ma gandeam ca cineva a lucrat cu bluevoda si stie o metoda mai putin mancatoare de timp

StefanIordan

• Membru
  • Mesaje postate: 479
    • Vezi Profilul
    • Gazduire web
« Răspuns #4 : Decembrie 25, 2007, 06:30:31 pm »
Citat
BlueVoda is a fully functional website builder and is 100% Completely Clean.  There is NO Spyware or Adware inside of it. With BlueVoda you will be able build a fantastic website just like this one. A VodaHost web hosting account is required in order for you to publish.

In traducere libera... daca vrei sa mearga usor (fara sa fi nevoita sa copiezi codul HTML si sa il salvezi pentru fiecare pagina) iti trebuie un cont VodaHost. Daca vrei sa folosesti programul cu alte conturi de hosting cred ca singura cale este cea sugerata de tine.

Sper sa te fi ajutat putin :)

Craciun fericit

milady

• Vizitator
« Răspuns #5 : Ianuarie 03, 2008, 06:45:31 pm »
multumesc pentru raspuns, intre timp am citit si pe situl lor ca trebuie cont la ei