Autor Subiect: Hosting.info  (Citit de 10072 ori)

klausz

• Vizitator
Hosting.info
« : Februarie 13, 2006, 05:05:01 pm »
Nu ma dumiresc prea bine cum este cu hostingul asta info. Am un domeniu cumparat prin neogen si as dori administrarea domeniului pe alt server. Am nevoie de niste link-uri care ofera gazduire .info la preturi mai mici sau egale cu 3 $ pe luna. Va multumesc anticipat.

Adrian Andreias

• Webmaster
  • Mesaje postate: 595
  • Elvsoft, Cluj-Napoca
    • Vezi Profilul
    • http://www.elvsoft.com/
Hosting.info
« Răspuns #1 : Februarie 13, 2006, 05:13:21 pm »
Orice hoster poate gazdui domenii .info. Nu implica nici un fel de conditii speciale domeniile .info.

klausz

• Vizitator
Hosting.info
« Răspuns #2 : Februarie 13, 2006, 06:25:47 pm »
Eu am vrut sa imi fac cont pe xhost. Iar cei de-acolo mi-au zis ca ei gazduiesc doar .ro Ciudat. Apropo, daca domeniul a fost cumparat prin Neogen, trebuie sa mai fac cerere de schimbare dns la www.rnc.ro ?? Sau trebuie doar sa vb cu cele doua firme de hosting implicate??

Bruzli

• Webmaster
  • Mesaje postate: 534
    • Vezi Profilul
    • http://www.solutiiweb.ro
Hosting.info
« Răspuns #3 : Februarie 13, 2006, 06:55:52 pm »
Modificarea de dns o faci la neogen, dns-urile pe care trebuie sa le treci la domeniu ti le ofera cei care te gazduiesc.

klausz

• Vizitator
Hosting.info
« Răspuns #4 : Februarie 13, 2006, 07:10:21 pm »
Citat din: "Bruzli"
Modificarea de dns o faci la neogen, dns-urile pe care trebuie sa le treci la domeniu ti le ofera cei care te gazduiesc.

Neogen-ul a fost doar intermediar. Eu nu vreau sa imi gazduiasca ei sit-ul. Datorita preturilor mari si optiunilor putine. Deja am trimis o cerere catre www.gazduire-info. Am primit factura proforma.. dar nu stiu daca se va putea rezolva. Cei de la neogen mi-au zis doar sa le dau lor adresa ca vor introduce ei noul dns. Deci??

Adrian Andreias

• Webmaster
  • Mesaje postate: 595
  • Elvsoft, Cluj-Napoca
    • Vezi Profilul
    • http://www.elvsoft.com/
Hosting.info
« Răspuns #5 : Februarie 13, 2006, 07:34:47 pm »
Citat din: "klausz"
Eu am vrut sa imi fac cont pe xhost. Iar cei de-acolo mi-au zis ca ei gazduiesc doar .ro Ciudat.

Tehnic nu e o problema sa gazduiesti .info, doar daca unele hosturi au reguli cum e cea de mai sus. N-am mai auzit. Poate la gazduire gratuita..

netvista

• Webmaster
  • Mesaje postate: 839
  • Solution Provider
    • Vezi Profilul
Hosting.info
« Răspuns #6 : Februarie 13, 2006, 09:32:19 pm »
Citat din: "klausz"
Eu nu vreau sa imi gazduiasca ei sit-ul. Datorita preturilor mari si optiunilor putine.

klausz.. de ce nu te uiti prin lista partenerilor ca poate gasesti ceva pe placul/ bugetul tau. Daca tot ai venit aici si ai intrebat poti foarte usor sa dai si cate un click pe cate un link si sa vezi oferta.

SFAT: Fereste-te de nelimitat.. oricat de frumos si ispititor ar fi ! Eventual mai citeste pe aici pe forum sau foloseste serch-ul.

NetVista

blueline

• Vizitator
Răspuns: Hosting.info
« Răspuns #7 : Februarie 11, 2008, 06:15:20 pm »
[moderat:fara link-uri si fara afilieri ascunse]
« Ultima Modificare: Februarie 11, 2008, 06:17:36 pm de dt »