Autor Subiect: parteneriat cu companii de hosting  (Citit de 3229 ori)

amerches

• Vizitator
parteneriat cu companii de hosting
« : Iunie 13, 2008, 12:20:29 pm »
Buna ziua,

Imi cer scuze, sunt nou pe forum si nu stiu regulile prea bine daca am voie sa va propun asta sau nu.

Nu doresc sa va retin prea mult, vreau doar sa propun companiilor de webshosting un business bun.  Suntem producatori de software de backup si il vindem cu succes in strainatate, dar in Romania abia acum intra fiindca acum am simtit cererea.  Dintre clientii nostri straini ne mandrim cu Fiat Grup, Johnson & Johnson, Politia Hong Kong, etc.

Software-ul se numeste Titan Backup si parteneriatul cu firmele de hosting ar fi urmatorul: cum voi oferiti hosting simplu pentru o taxa X lunara, asa puteti oferi si serviciu de backup clientilor vostri, backup la workstationurile din reteaua companiei lor, sau chiar unui calculator/laptop.  Noi facem asta cu firme mari de hosting din Olanda si Brazilia deocamdata si sunt foarte multumiti de cum merge treaba.  Ideea e ca puteti de exemplu pentru o firma cu 5 calculatoare sa cereti un abonament de 20-25 EURO/luna pentru a-i proteja acelei companii toate informatiile importante de pe calculatoare: emailuri, imagini importante, documente, setari de windows, profile-uri de mozilla, etc. 
     Produsul nostru suporta backup la orice tip de date si face backup pe orice mediu de stocare, DVD, CD, hard extern, server ftp, etc.  Tocmai ca partea de serviciu de acordare a spatiului de stocare pentru ftp il puteti oferi voi. 

Pentru cei interesati de mai multe detalii va rog sa dati reply sau sa scrieti fiindca nu stiu regulile forumului daca e voie sa dau detalii sau date de contact.

Mersi si astept un raspuns
Alin Merches
[MODERAT/bassul]
« Ultima Modificare: Iunie 13, 2008, 01:48:28 pm de bassul »

bassul

• Vizitator
Răspuns: parteneriat cu companii de hosting
« Răspuns #1 : Iunie 13, 2008, 01:50:27 pm »
Am moderat url-urile pentru ca esti user nou care a inceput cu un mesaj publicitar, dar consider ca e o solutie care poate prezenta interes dpdv tehnic, asa ca am mutat-o aici in Tech & Securitate.

Pe mine ma intereseaza de ex. sub ce forma lucreaza solutia, daca are o interfata remote, daca are server pe Linux si client Linux/Windows, in ce e programat.

amerches

• Vizitator
« Răspuns #2 : Iunie 13, 2008, 01:59:03 pm »
Salut,
Ok nici o problema, aici gasiti un document care explica mai bine ce face, si poti sa downloadezi si un demo.  Merge si pe Linux partea de server, de centralize panel.
Deci interfata e remote, e web-based.

Aici e pdful de prezentare a solutiei Titan Backup Business:

hxxp: www. neobytesolutions. com/titanbackup/pdf/titanbackupbusiness. pdf

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
« Răspuns #3 : Iunie 14, 2008, 08:53:39 pm »
Fa o comparatie intre R1Soft si voi.
Sa vedem

Ed

• Membru
  • Mesaje postate: 338
  • www.megahost.ro
    • Vezi Profilul
    • Megahost
« Răspuns #4 : Iunie 16, 2008, 12:23:13 pm »
ok, vindeti soft insa de ce faceti spam, sau ma rog cum se numeste daca abuzezi de un formular de contact?

acel formular de contact este pus pentru cei care ne contacteaza in legatura cu serviciile noastre, nu cu ale lor.

o sa va contactez si eu de 2 ori pe zi sa va vand scaune.

in ultima saptamana am primit cel putin 6 mailuri de la voi, pe 11,12 si 13.06, cate doua pe zi:

==========
Buna ziua,

Sunt Alin Merches de la Neobyte Solutions din Oradea si dorim sa facem un parteneriat cu compania dvs pentru serviciile de web hosting. Avem un business model care s-ar potrivi cu serviciile dvs, noi dezvoltand un software de backup de date care lucreaza si pe servere remote.

Avem parteneriate in toata lumea cu firme de hosting, si am decis sa intram si pe piata din Romania. Nu doresc sa va retin mai mult, doar daca sunteti interesati, va rog sa imi dati un reply.

Va multumesc anticipat.

Cu stima,

Alin Merches
Neobyte Solutions
www.domeniu1.tld
www.domeniu2.tld
alin@domeniu.tld
Direct phone: 0040 745 624 384
Tel/Fax: 0040 259 413 271
MSN: amerches@hotmail.com
YM: amerches@yahoo.com
=============
« Ultima Modificare: Iunie 16, 2008, 12:24:48 pm de minadreapta »

amerches

• Vizitator
« Răspuns #5 : Iunie 23, 2008, 05:08:15 pm »
nu doresc sa abuzez de nimeni, am trimis o simpla cerere cum fac si altii pe acest forum, fiindca poate fi chiar folositor (deja si este pentru unii hosteri)

Imi cer iertare daca a creat o problema, banuiesc ca daca spamam eram de mult sters de tot din forum.

Va multumesc
Alin Merches