Autor Subiect: site wbf  (Citit de 11085 ori)

yeyro

• Vizitator
site wbf
« : Iunie 23, 2008, 11:33:18 pm »
mie unul imi place noul site webfactor, ... cu toate ca ii lipseste putina "animatie"(ajax <-> yui)  @livehosting    :)

Mihai Gianu

• Vizitator
Răspuns: site wbf
« Răspuns #1 : Iunie 23, 2008, 11:59:17 pm »
de parca tie trebuie sa-ti placa, nu conteaza looku daca serviciile sunt ok.
uitate la asmallorange.com :-\

mie unul imi place noul site webfactor, ... cu toate ca ii lipseste putina "animatie"(ajax <-> yui)  @livehosting    :)

yeyro

• Vizitator
« Răspuns #2 : Iunie 24, 2008, 10:29:11 am »
de parca tie trebuie sa-ti placa, nu conteaza looku daca serviciile sunt ok.
uitate la asmallorange.com :-\

In calitate de cumparator prefer sa cumpar de la o firma care are jumatate de ora sa puna un design NORMAL pe site-ul propriu + partea de suport bineinteles.

Pt Mihai: Sper sa nu te superi insa iti voi "comenta" putin continutul site-ului.

"Nu suntem platitori de TVA" - nu e de laudat,
Cu gazduirea pe viata m-ai dat gata  :D ... parerea mea este ca mai bine zici "gazduire pentru 10 ani, 15" ... insa "pe viata" indiferent de intentiile tale seamana a teapa.
//parerea mea

//revin in 2-3 zile cu alte comentarii  :D

Florin Matincă

• Membru
  • Mesaje postate: 241
    • Vezi Profilul
    • http://www.florinmatinca.com
« Răspuns #3 : Iunie 24, 2008, 12:13:01 pm »
Felicitari pentru site  ;)

Mihai Gianu

• Vizitator
« Răspuns #4 : Iunie 24, 2008, 02:51:52 pm »
In calitate de cumparator prefer sa cumpar de la o firma care are jumatate de ora sa puna un design NORMAL pe site-ul propriu + partea de suport bineinteles.

Pt Mihai: Sper sa nu te superi insa iti voi "comenta" putin continutul site-ului.

Cu gazduirea pe viata m-ai dat gata  :D ... parerea mea este ca mai bine zici "gazduire pentru 10 ani, 15" ... insa "pe viata" indiferent de intentiile tale seamana a teapa.
//parerea mea

//revin in 2-3 zile cu alte comentarii  :D

Nu te lua cu mine in dans ca nu sti sa dansezi stilul meu, te rog stai in banca ta. Au fost si alti si s-au impedicat. Cred ca iti dai seama la ce ma refer.

yeyro

• Vizitator
« Răspuns #5 : Iunie 24, 2008, 04:28:51 pm »
Nu te lua cu mine in dans ca nu sti sa dansezi stilul meu, te rog stai in banca ta. Au fost si alti si s-au impedicat. Cred ca iti dai seama la ce ma refer.

Nu am nici cea mai mica idee la ce va referiti, ... si nu inteleg cu ce am jignit?! am facut doar o constatare in calitate de client, daca sunteti sensibil nu am sa va mai "deranjez" cu sfaturi.

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
« Răspuns #6 : Iunie 24, 2008, 08:03:43 pm »

Calm ca vine din nou.Si nu a mai venit de mult.......
Stii ca nu ma impiedic des .
Mai ales ca nu prea reprezinta o problema in cazul asta.Un fel de mic dejun intarziat.
Deci calm......mult calm..

Multumesc celor care si-au exprimat parerea/opinia despre noul site.
Din pacate mai este mult de lucru la el.

O seara buna

MYOTIS

• Vizitator
« Răspuns #7 : August 19, 2008, 12:30:17 am »
Frumos si curatel site-ul. Mai degraba m-am uitat la functionalitati unde se vede ca webfactor sunt prof. Singurul lucru care nu-mi place (sper sa nu se supere webfactor) e tipica imagine cu servere. Adica prea e tipar si 99% din site-uri de gazduire afiseaza ori poze cu DC-uri ori masinarii... Dar asta este o chestiune de gust personal si e total discutabila.

In rest sincer subscriu si eu la parerea lui Mihai Gianu. In materie de webhosting e cel mai putin important aspect. Eu personal daca ar fi sa fac un top cu site-urile de gazduire romanesti as pune rohost pe primul loc. De ce? Simplu... Este simplu! Extrem de simplu. Genial de simplu. Pe locul doi as pune mxhost din aceiasi considerente. De ce rohost in fata? Pentru ca pe linga faptul ca e simplu are si multa personalitate in simplitatea lui. Il recunosti, sunt ei Rohost si sunt inconfundabili si emana feeling-ul acela de open source si lumea unix-ului.

Si acum va rog sa nu incepeti cu comentariile ca m-a platit cineva sa fac reclama. Vorbesc aici de concurenta si din postura unui Timisorean deci cred ca sunt foarte echilibrat in afirmatii...  :D
« Ultima Modificare: August 19, 2008, 12:34:13 am de alopia »

MYOTIS

• Vizitator
« Răspuns #8 : August 19, 2008, 01:01:14 am »
Ah si incaq o nota...

Probabil ca dumnealui se adreseaza persoanelor fizice cu fraza aia. La acel segment de po*ulatie faptul ca nu esti platitor de TVA este un avantaj fantastic. Sunt oameni care arunca factura ta la cos si s-ar bucura sa nu plateasca TVA-ul. E o chestiune relativa la segmentul de clienti caruia i te adresezi.

allecsio

• Vizitator
« Răspuns #9 : Iunie 15, 2009, 02:20:55 pm »
Arata foarte bine, felicitari pentru el si are multe multe lucruri diferite fata de restul, oricum s-a muncit la el, nu puteti spune ca a fost un design de "juma` de ora" :)

"**Plata se face in lei la cursul BNR+2%. Preturile nu includ TVA (19%)"

Eu unul chiar ma bucur daca ar fi sa-mi iau un domeniu sa nu platesc T.V.A.-ul :) pentru ce? la forfetarul lor la cat platim mai bine fara t.v.a.

O zi buna

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
« Răspuns #10 : Iunie 15, 2009, 02:47:27 pm »
Mai

Vrei sa fii bagat in seama sau ce?
Threadul asta are mai bine de 1 an vechime, timp in care.......

Andrei G.

• Membru
  • Mesaje postate: 250
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : Iunie 15, 2009, 03:12:53 pm »
Mai

lasal mah, uitate si tu pe site-ul lui hxxp://gazduire-pagini.ro/despre-noi.php

Citat
Din august 2008 pana in prezent am obtinut un portofoliu de 318,000 clienti, 260,000 de companii care se bazeaza zilnic pe noi, peste 700,000 de domenii inregistrate iar pana in prezent gazduim 792,000 de domenii web

Noi ar trebuii sa-l bagam in seama.

allecsio

• Vizitator
« Răspuns #12 : Iunie 15, 2009, 04:02:22 pm »
Mai

Ok, daca nu inchide atunci bucata asta de forum daca-i mai veche de un an, in fine, pentru ce mai este forum?

Florin Veres

• Webmaster
  • Mesaje postate: 531
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : Iunie 15, 2009, 04:06:40 pm »
inca unu ce-i reseller la romarg si-si da impresii....

florin@florin:~$ telnet gazduire-pagini.ro 25
Trying 89.42.216.5...
Connected to gazduire-pagini.ro.
Escape character is '^]'.
220-server2.whmpanels.com ESMTP Exim 4.69 #1 Mon, 15 Jun 2009 16:07:13 +0300

allecsio

• Vizitator
« Răspuns #14 : Iunie 15, 2009, 04:14:19 pm »
[moderator: e a doua oara azi cand dezgropi mesaje vechi vechi ... te rog fi atent si citeste cu atentie regulile forumului.]
« Ultima Modificare: Iunie 15, 2009, 05:31:27 pm de Cosmin L. Neagu »