Autor Subiect: un specimen de site interesant  (Citit de 10115 ori)

Ed

• Membru
  • Mesaje postate: 338
  • www.megahost.ro
    • Vezi Profilul
    • Megahost
un specimen de site interesant
« : Iulie 14, 2008, 02:15:07 pm »
http://www.gazduire-web-hosting.eu

mi-a mai descretit un pic fruntea  ;D

citez:
"Alegerea unui pachet de  gazduire web se face tinand cont de mai multe caracteristicii (spatiu  web,transfer de date..etc) ale pack-ului de gazduire web dar si al cerintelor viitorului site ce urmeaza a fi gazduit pe acest sistem de gazduire domeniu !

Trebuie stiut faptul ca pentru  motoarele de cautare un deosebit rol il juca locatia serverului pe care se afla gazduit site-ul ;de aceea trebuia sa stii de la inceput cui i se adresa site-ul tau .

Daca se adresa clientilor din Romania atunci trebuia sa alegi o solutie de gazduire web  ce se afla pe servere in Romania!

Acum aceasta problema numai exista - GOOGLE a anulat aceasta problema printr-o setare ce permite  sa realizezi manual locatia targetului !

Deci atata timp cat web hostul ofera servicii de calitate locatia nu mai este o problema!"

===========
"O alta problema in ceea ce priveste gazduirea web este : Cantitatea sau Calitatea ?
Hosturile SUA au ajuns sa ofere cantitati impresionante pentru pachetele de gazduire web  fata de hosturile din romania ,
cele din urma invocand o calitate net superioara in detrimentul cantitatii !

in general cu aceiasi bani pe web hosturile sua cumperi parametrii de cateva ori mai mari ! 

de ce?

Pentru ca infrastructura hosturilor SUA ESTE LA ZI  cu cel mai noi tehnologii in domeniu , pentru ca cele mai mari companii de gazduire web din lume sunt din  SUA , pentru ca au posibilitatea financiara sa se dezvolte in timp real !
In acelasi timp peste 60 % din site-uri sunt gazduite in mod exclusiv pe hosturi SUA !"

Bruzli

• Webmaster
  • Mesaje postate: 534
    • Vezi Profilul
    • http://www.solutiiweb.ro
Răspuns: un specimen de site interesant
« Răspuns #1 : Iulie 14, 2008, 02:33:39 pm »
Marfa, are si "ofeta de webdesign"

Dar totusi nu merita un backlink ;)

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
« Răspuns #2 : Iulie 14, 2008, 04:26:00 pm »
Pe mine singurul lucru care ma deranjeaza este de ce flacaul ala de pe frontpage poarta caciula?

Lorand R. Minyo

• Moderator
  • Webmaster
  • Mesaje postate: 516
  • I build and grow things using science & technology
    • Vezi Profilul
    • Lorand R. Minyo
« Răspuns #3 : Iulie 14, 2008, 05:02:57 pm »
Eu tot nu imi dau seama cum comand pe site-ul respectiv :)

Si ei ziceau ca "U make best deal" :D

Ed

• Membru
  • www.megahost.ro
    • Vezi Profilul
    • Megahost
« Răspuns #4 : Iulie 15, 2008, 05:23:40 pm »
nu poti sa comanzi, de ce sa comanzi?  ;D

StefanIordan

• Membru
  • Mesaje postate: 479
    • Vezi Profilul
    • Gazduire web
« Răspuns #5 : Iulie 15, 2008, 11:51:26 pm »
Pe mine singurul lucru care ma deranjeaza este de ce flacaul ala de pe frontpage poarta caciula?

si "plovar" pe gat!

Ed

• Membru
  • www.megahost.ro
    • Vezi Profilul
    • Megahost
« Răspuns #6 : Iulie 17, 2008, 11:14:02 am »
acum am vazut: au site trilingv: romana, engleza si americana...

asta ca "sa intelege toata lumea"...

dadryan26

• Vizitator
« Răspuns #7 : Iulie 26, 2008, 03:10:36 am »
mai pana la urma care e pb???--textarea??. . aia nu demonstreaza musai . . dak asta se incearca a se sugera asta- ca cei care il detin sunt agramati. . . . poate scapa. .
dar da ca intr-adevar nu ar trebui sa existe asa ceva da sunt de acord !
despre sistemul de comanda i-am contactat(pe mine ma intereseaza oferta lor si e ff buna din ce vad in search google. ro la gazduire web . . nu imi povestiti mie majoritatea sunt reselleri. . ) si au spus ca implementeaza solutia de plata online !
pana cand aceasta nu e gata nu vor avea nici panou de comanda !
despre cum arata. . io zic inspre bine . . . pe mine sincer ma intereseaza oferta. . dar mai ales sa vad cum merge hostul !
va voi tine la curent !

Bruzli

• Webmaster
  • Mesaje postate: 534
    • Vezi Profilul
    • http://www.solutiiweb.ro
« Răspuns #8 : Iulie 26, 2008, 09:38:01 am »
Tu esti clientul tu esti si furnizorul? Afacere falimentara :)

Dupa dictionar era clar ca e site-ul tau.

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
« Răspuns #9 : Iulie 26, 2008, 10:00:57 am »
Citat
Contact Information for Gazduire-Web-Hosting | Company management controlled by dadryan26(at)yahoo dot com
Last update: 2008-06-02 20:12:52 GMT

Antreprenoare mă leși ?

dadryan26

• Vizitator
« Răspuns #10 : Iulie 27, 2008, 10:31:43 am »
1-Tu esti clientul tu esti si furnizorul? Afacere falimentara-bruzli-
what's the smen?
esti entelectual? te-au dat afara de la universitate si acum predici ca geniul pustiului ?
ce are sula cu prefectura?
eu mi-am spus o parere !ce ma freci la cap cu citate din astea semidocte !
ce am zis este ca alea sunt greseli si ca nu trebuie sa existe ,dar ca nu sunt penale intr-un loc e un "i" in plus in altul e un e lipsa . . wauuuuuuuuuuuuu revelatie. . !

2-"Acum aceasta problema numai exista - GOOGLE a anulat aceasta problema printr-o setare ce permite  sa realizezi manual locatia targetului !"

care e problema de aici ? ca nu o inteleg ! deloc !-din ce stiu si eu in google webmaster tools exista pentru fiecare site o setare (asta doar daca site-ul este inclus in google) - Set geographic target -cu care poti seta preferinta pentru un anumit target !. .

deci. . what the bleep?? vorbiti in lipsa de cunostinta ?

3-". . . . . . . pentru ca au posibilitatea financiara sa se dezvolte in timp real"

in context :
"Pentru ca infrastructura hosturilor SUA ESTE LA ZI  cu cel mai noi tehnologii in domeniu , pentru ca cele mai mari companii de gazduire web din lume sunt din  SUA , pentru ca au posibilitatea financiara sa se dezvolte in timp real !
In acelasi timp peste 60 % din site-uri sunt gazduite in mod exclusiv pe hosturi SUA !"

este vorba de un mare adevar TOATE hosturile din Romania au o mare problema sunt in era primitiva fata de ceea ce se intampla in SUA ! LA noi industria de hosting
e in urma rau cu cel putin 10 ani- am folosit n hosturi de aici(nu le dau numele decat daca cere cineva express,si pot proba) jalnice cu mici exceptii,si tot afara am gasit - www. vodahost. com ,godaddy. com ,ixwebhosting. com,1and1. com  etc- si zau ca americanii au o alta politica fata de client TE RESPECTA !- NU cum fac ungurii (as da si firma ca imi sta pe limba )  de la o firma romaneasca de webhosting ,mai aveau putin sa ma pishe cand am cerut niste explicatii in legatura cu niscaiva probleme !in general majoritatea hosturilor romanesti sunt deficitare la ceea ce inseamna capitolul CLIENT !Se comporta ca si cum ar fi stapanii universului !- eu pot proba tot ce zic !

deci care e problema ?
as dori argumente nu discutii semidocte. . hai sa vorbim ca nu avem somn !
sau nu esti cu noi esti impotriva noastra !
e libertate fiecare are dreptul la opinie. . . .

Ed

• Membru
  • www.megahost.ro
    • Vezi Profilul
    • Megahost
« Răspuns #11 : Iulie 27, 2008, 11:53:47 am »
ca e un i in plus sau un e in minus denota ca siteul este facut pe genunchi: in 10 minute am pus un site sus, poate se leaga ceva.

google nu a rezolvat nici o problema, nu are legatura cu hostingul ci cu publicitatea pe google, gen adwords, aceea se targeteaza pe regiuni.

daca dvs. ati avut experiente negative cu o firma din romania nu trebuie sa extrapolati, nu toate firmele sunt la fel.

"ungurii de la o firma din romania" - poate ar trebui sa postati pe forumurile Partidului Romania Mare...

deoarece e libertate si fiecare are dreptul la opinie:

opinia mea este ca acel website este patetic.

dupa cum ii luati dvs partea se pare ca sunteti proprietarul.

deoarece i-ati contactat pentru o oferta cred ca sunteti in acelasi timp si clientul.

va doresc mult succes!
« Ultima Modificare: Iulie 27, 2008, 11:56:04 am de Ed »

dadryan26

• Vizitator
« Răspuns #12 : Iulie 27, 2008, 03:57:51 pm »
Einstein:
"2 lucruri sunt infinite-UNIVERSUL si PROSTIA . . Dar despre primul am inceput sa ma  inndoiesc "

"dupa cum ii luati dvs partea se pare ca sunteti proprietarul.

deoarece i-ati contactat pentru o oferta cred ca sunteti in acelasi timp si clientul.

va doresc mult succes!"

astfel de rationamente (tembele) e in stare sa faca si unul retras la sapoca !

in primul rand vreau sa subliniez ca esti un Mare AFON - nu stapanesti bine domeniul si incerci sa dezinformezi DOAR DE DRAGUL DE A AVEA O OPINIE :
DOVADA:
"google nu a rezolvat nici o problema, nu are legatura cu hostingul ci cu publicitatea pe google, gen adwords, aceea se targeteaza pe regiuni. "

ESTI CONVINS  ca singurul mod in care google "targeteaza pe regiuni" este ADWORDS !
TOTAL FALS !
iar asta demonstreaza ca esi AFON si superficial ca habar nu ai nimic despre ce inseamna concepere ,realizare si intretinere site +google!
esti in stare ca in baza unor rationamente proaste sa tragi concluzii si mai proaste -SFATUL MEU  intai invatza despre ceea ce ai de gand sa vorbesti !
DACA TACEAI FILOZOF RAMANEAI !
Daca ai fi avut ceva habar(elementar despre domeniu) ai fi stiut cu siguranta ca :
GOOGLE WEBMASTER TOOLS are Set geographic target -iar aceasta setare permite sa se intample ceea ce tu contrazici . Pai tu nici nu stii despre ce e vorba si vorbesti !???
am avut dreptate cand am spus geniul pustiului !
e greu sa intelegi ceea ce nici macar nu stii . . asa ca te inteleg de ce ti-ai descretit fruntea !-probabil ca 24/24 ti-o descretesti. . acum inteleg si de ce. . !
prietene . . DACA AIA AU LIPSA UN E(CE POATE SCAPA LA TASTAT)SI AU UN I IN PLUS ( CARE DE ASEMENEA POATE SCAPA IN ACELEASI CONDITII )-
Tu ESTI UN MARE  semidoct cu pareri !esti INTR-adevar AFONUL TOTAL care vorbeste desi habar nu are despre ce vorbeste !

"opinia mea este ca acel website este patetic "
pai din moment ce vorbesti de lucruri pe care nu le stii si nu le intelegi sigur nu ar trebui sa te pun sa explici  de ce??- te-ai pierde in amanunte !

"daca dvs.  ati avut experiente negative cu o firma din romania nu trebuie sa extrapolati, nu toate firmele sunt la fel. "

daca eu. . . ?pai cum e domnule sa platesti bani si sa nu mearga treaba (lucru care nu se intampla la americani). . de cand lucrez cu ei de 2 ani totul merge snur !

de ce am intrat pe acet topic ?  scria "un specimen de site interesant". . si am vrut sa vad care e treaba ,si asa cum am presupus cand am citit niscaiva pareri unii vorbesc in totala necunostinta de cauza !
AM o provocare domnul meu ED -(AI DEMONSTRAT CLAR CA HABAR NU AI CU CE SE MANanCA GOOGLE,ce unelte de administrare are deci e clara concluzia ca habar nu ai despre ceva in domeniul asta !) . atunci. . . . CEL PUTIN ARATA-NE CEVA FACUT DE TINE SA AVEM UN CRITERIU DE COMPARATIE VIS-A-VIS DE PARERILE EXPRIMATE !
Lumineaza-ne !

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
« Răspuns #13 : Iulie 27, 2008, 04:55:27 pm »
Citat
gazduire-web-hosting.eu

Status: REGISTERED
Registered: May 16, 2007
Last update: May 16, 2007, 9:57 am
Registrant: dadryan26.AT.yahoo.DOT.com
Language   Romanian

Registrant technical contacts
Name   Dancescu Adrian
Nameservers
   ns.romania-webhosting.com
   ns.clausweb.ro
   ns.registar.ro

Adrian Dancescu din Titu, mai domoleste-ti avantul hormonal si lasa cearta inutila.

dadryan26

• Vizitator
« Răspuns #14 : Iulie 27, 2008, 05:21:24 pm »
[moderated/dt]
« Ultima Modificare: Iulie 27, 2008, 06:51:44 pm de dt »