Autor Subiect: ce parere aveti de site-ul asta ?  (Citit de 8209 ori)

art-media

• Membru
  • Mesaje postate: 239
    • Vezi Profilul
    • http://www.ART-MEDIA.ro
ce parere aveti de site-ul asta ?
« : Iulie 15, 2008, 01:30:18 am »
Buna, As dori sa va intreb ce parere de site-ul acesta de biciclete www.sportbikecenter.ro, Mi s-a parut interesant deoarece este facut de o firma din Romania care a integrat foarte bine un shop intr-un site flash, dar mai bine va las sa va dati cu parerea !

Mihai Gianu

• Vizitator
Răspuns: ce parere aveti de site-ul asta ?
« Răspuns #1 : Iulie 15, 2008, 02:24:34 am »
Buna, As dori sa va intreb ce parere de site-ul acesta de biciclete www.sportbikecenter.ro, Mi s-a parut interesant deoarece este facut de o firma din Romania care a integrat foarte bine un shop intr-un site flash, dar mai bine va las sa va dati cu parerea !

e misto

MYOTIS

• Vizitator
« Răspuns #2 : August 19, 2008, 12:15:04 am »
Design-ul este superb. Un site cu personalitate profesionist si probabil enorm de multa munca in spate. Jos palaria pentru realizatori.

Cu toate acestea raman totusi la parerea mea:
- nu exista site 100% in flash si in nici un caz un magazin online pe care sa-l folosesc zi de zi
- pentru o solutie e-commerce nu as alege flash in nici un caz

La aceste 2 lucruri mai adaug:
- l-am deschis initial pe un laptop conectat prin orange 3G unde placa grafica e penibila ... imi mergea ca naiba calculatorul si m-am plictisit asteptind sa se incarce
- apoi dupa primele 3 minute de incintare ... cind incepi sa te uiti pe indelete la produse incepe sa te cam doara capul de la butoanele care tremura si alte elemente grafice inutile

Cam asta e in general experienta site-urilor in flash. Sunt frumoase, ochioase etc dar vi, le vezi si pleci. Daca incintarea tine mai mult de primele 5 minute e mult... In schimb cumparaturile le faci in site-uri super-obisnuite care exceleaza in functionalitate si simplitate.

art-media

• Membru
  • Mesaje postate: 239
    • Vezi Profilul
    • http://www.ART-MEDIA.ro
« Răspuns #3 : August 21, 2008, 02:17:50 am »
Sincer si eu sunt de aceeasi parere ca si tine la treaba cu site-urile.
In schimb mia placut cum merge cu o conexiune obisnuita de net (nu 3G care e penala in romania din punctul meu de vedere) si simplitatea cuc are a fost facut si gandit si posibilitatea de a accesa o pagina

http://www.sportbikecenter.ro/#/on-line_shop/biciclete_complete/biciclete_speciale/messias_-_drifter/

direct din link care sincer nu stiam ca merge asa de bine in flash. Ca din cate am vazut eu este facuta direct in Flash.

Oricum si eu raman la site-urile facute super simplu numai pentru vanzare de pe ele si nu si altceva cand vine vorba sa cumperi ceva sau vrei sa vezi multe produse dar pentru un site cu putine produse si numai putine categorii eu zic ca merge si un model ca si cel de sus facut in Flash.

razvanc

• Vizitator
« Răspuns #4 : August 24, 2008, 04:29:35 pm »
Felicitari detinatorului si respect pentru firma care ia dat viata .

mad23e_marius

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 4
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : August 29, 2008, 06:42:21 pm »
daca tot esti in fascinant de site-uri mai special iti recomand sa vizitezi site-ul celor de la Michelin ;) [citeste regulamentul]
« Ultima Modificare: August 30, 2008, 12:30:54 am de dt »