Autor Subiect: WikiTools.ro - Scule si unelte software  (Citit de 6114 ori)

meah

• Vizitator
WikiTools.ro - Scule si unelte software
« : Octombrie 31, 2008, 08:07:45 pm »
Salutare,

Mi-ar placea daca mi-ati spune parerea voastra despre acest site: hxxp: www. wikitools. ro.

Site-ul contine cateva unelte software care poate va sunt folositoare:
- Verifica validitate CNP, CIF, IBAN, ISBN, Cod Card, Bancnota Euro;
- Genereaza grafic si verifica Codul de Bare EAN 13 si EAN 8;
- Sectiunea de unelte de Internet contine un utilitar de download de fisiere care poate fi folosit cu succes din retele de calculatoare in care este oprit downloadul anumitor tipuri de fisiere.
- IP to Country - afla in ce tara se afla IP-ul;
- Web Photoshop - un utilitar creat modular, care poate fi integrat usor in orice site scris in php.  Cu el puteti prelucra usor poze;
- Sectiune de unelte ptr webmasteri: genereaza "robots. txt" si afla google pr, alexa po*ularity, etc. ;
- Un utilitar de calcul rasarit / apus de soare - @ meah, nu delavrancea.

Sper sa va placa.  Astept pareri aici sau pe mail

meah

• Vizitator
Răspuns: WikiTools.ro - Scule si unelte software
« Răspuns #1 : Noiembrie 08, 2008, 07:35:36 pm »
Update

- Afiseaza in pagina personala un minibanner cu PR-ul site-ului tau.   Introduci unde doresti in pagina un cod pe care il gasesti pe WikiTools.  ro in sectiunea Webmaster Tools si vei avea permanent afisat in pagina PR-ul site-ului personal.   Daca urmezi link-ul din mini-banner, vei afla chiar si mai multi indicatori SEO. 

Mult succes

meah

• Vizitator
« Răspuns #2 : Februarie 15, 2009, 07:40:43 pm »
Salutare

Am creat o noua interfata a site-ului: JSON, JQuery, AJAX si alte tehnici d'astea de avangarda.  Sper sa va placa mai mult acum.

As vrea sa stiu daca ati fi interesati sa postati si voi aplicatii pe WikiTools. ro.  Site-ul permite asta, doar ca trebuie sa construiesc partea de logare a userilor si o panela de control ptr upload-ul de aplicatii si, ma rog, diverse alte facilitati.  Stiu ca este destul de dificil de stapanit securitatea, dar poate si cu ceva ajutor din partea voastra, ma voi descurca.

meah

• Vizitator
« Răspuns #3 : Martie 16, 2009, 09:20:03 pm »
Calcul Ascendent. Ascendentul reprezinta constelatia care apare deasupra liniei orizontului estic la un anumit moment de timp, pentru o anumita locatie geografica. Calculat pentru momentul nasterii unei persoane, el determina caracterul persoanei respective ajunse la maturitate.
  Atentie mare in momentul in care va calculati ascendentul deoarece trebuie sa tineti cont de Daylight Saving Time - schimbarea de ora de vara - pentru persoanele nascute dupa anul 1979.

Andrei G.

• Membru
  • Mesaje postate: 250
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Martie 17, 2009, 07:18:23 pm »
Calcul Ascendent. Ascendentul reprezinta constelatia care apare deasupra liniei orizontului estic la un anumit moment de timp, pentru o anumita locatie geografica. Calculat pentru momentul nasterii unei persoane, el determina caracterul persoanei respective ajunse la maturitate.
  Atentie mare in momentul in care va calculati ascendentul deoarece trebuie sa tineti cont de Daylight Saving Time - schimbarea de ora de vara - pentru persoanele nascute dupa anul 1979.

Macar tu crezi in asa ceva? In stele & co? Astrologie? GOD?