Autor Subiect: DC. In Romania  (Citit de 3978 ori)

BogdanF

• Vizitator

Andrei G.

• Membru
  • Mesaje postate: 250
    • Vezi Profilul
Răspuns: DC. In Romania
« Răspuns #1 : Noiembrie 06, 2008, 12:42:44 am »
SF-uri

Florin Veres

• Webmaster
  • Mesaje postate: 531
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Noiembrie 06, 2008, 09:18:14 am »
Iete fleoshc. Poti sa ai serverele si in thebunker.net, dar tot degeaba...ca la fel de bine te 'hackeaza' ca pe un server tinut in camara :D

petrescs

• Membru
  • Mesaje postate: 150
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Noiembrie 06, 2008, 09:26:50 am »
Imi pare facut clar cu gandul de a vinde mai mult cosmeticale decat performance. Tinta or fi probabil clientii super grei (that is, govt & banking) care pot fi usor impresionabili de argumente de vanzare de genul ala (iar Omnilogic are deja clienti in ambele sectoare).

The bad news for them is: de govt are grija STS-ul (buncare unde sa-si faca datacenter si disaster recovery remote are armata garla, politica e sa isi pastreze datele in curtea proprie) iar bancile recent au cam strans cureaua ca sa mai puna boticul chiar la orice.

8.000 Eur/mp mi se pare cam prea mult (chiar, 8 mil eur / 750 mp inseamna 8.000 eur/mp?!?!)

<rant>Evident, lui Tiriac i-au dat spatiul ala doar pentru reclama...</rant>

LE: am uitat, mai sunt si alti clienti cu banuti (o Electrica, un Distrigaz samd) - nu trebuie decat sa ne mareasca facturile cu aprox. 0,01%; iar armata, ca sa arate ca nu sunt mai prejos, o sa-si faca DC-uri "NATO grade" cu 50.000 Eur/mp (stiu, sunt rau, am lucrat pe-acolo).
« Ultima Modificare: Noiembrie 06, 2008, 09:35:27 am de petrescs »

dt

• Moderator
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 1418
    • Vezi Profilul
    • http://www.webdev.ro
« Răspuns #4 : Noiembrie 06, 2008, 11:25:38 am »
Chiar SF. Povestesc atat despre securitatea fizica incat zici ca ne pregatim de razboi .. Dar de securitarea virtuala doar niste cuvinte aruncate .. "chei sofisticate" de la un furnizor din primele 2-3 locuri (nu prea conteaza, oricum sunt 2-3 toti).

PS. Aici scrie 6 milioane http://www.omnilogic.ro/index.php?D=10&view=1&category=2&id=139