Autor Subiect: Ce reseller sa iau?  (Citit de 4828 ori)

livefm

• Vizitator
Ce reseller sa iau?
« : Decembrie 15, 2008, 03:33:22 pm »
salut.  pentru inceput am zis sa imi iau un cont de reseller mai micut, pe urma am sa fac update.
ce am vazut pe net calitate-pret sunt 2 firme Claus si Hostvision in afara tot 2 par mai bunicele Resellerzoom si Hostgator
acum eu am siteurile in romania si toti vizitatori sunt de aici (siteul are acest scop) ce imi puteti oferi, care credeti ca e mai bun?
Eu unu as alege Hostvision in romania sau daca ar fi mai bine Resellerzoom.  Dar astept parerei.  Astept si alte oferte de la alte firme

netvista

• Webmaster
  • Mesaje postate: 839
  • Solution Provider
    • Vezi Profilul
Răspuns: Ce reseller sa iau?
« Răspuns #1 : Ianuarie 05, 2009, 02:05:01 pm »
Da un search dupa resellerzoom si hostgator aici ca sa vezi ca s-a mai discutat. Nu stiu cum merg ceilalti dar resellerzoom este cam varza si iti zic asta din punctul de vedere al unui client (prea multe limite impuse si un support made in India).

petrescs

• Membru
  • Mesaje postate: 150
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Ianuarie 07, 2009, 04:14:13 pm »
La fel un search dupa Claus ajuta - sunt de evitat si spun asta din punctul de vedere al unui fost client. Relatia cu clientii este de-a dreptul jignitoare, ca sa nu spun mai mult.

ammadeuss.christy

• Vizitator
« Răspuns #3 : Ianuarie 14, 2009, 08:27:23 pm »
Claus nu am folosit, dar hostvision am utilizat in urma cu cativa ani.  Ofera servicii bune.

Vad ca in oferta lor limiteaza numarul de conturi cpanel pentru primele doua planuri de reseller.  Daca ai nevoie de mai multe conturi, va trebui sa te reorientezi putin.

Seby

• Vizitator
« Răspuns #4 : Ianuarie 15, 2009, 04:29:43 pm »
ai putea depune si tu putin efort in cautari, altfel te vei trezi cu "oferte" mai scumpe, cu mai putine avantaje atat pentru tine cat si pentru eventualii tai clienti