Autor Subiect: Cele mai bune firme de Hosting din Romania  (Citit de 29665 ori)

Cosmin

• Vizitator
Cele mai bune firme de Hosting din Romania
« : Martie 26, 2009, 11:00:04 am »
Buna ziua. Sunt nou pe acest forum, si doresc si eu care sunt cele mai bune firme de hosting din Romania. Mai concret primele 10 firme bune din romania.
Si as mai dorii si pareri Pro si contra ale celor mai bune firme din Romania.

Multumesc

Andrei G.

• Membru
  • Mesaje postate: 250
    • Vezi Profilul
Răspuns: Cele mai bune firme de Hosting din Romania
« Răspuns #1 : Martie 26, 2009, 11:08:42 am »
Buna ziua. Sunt nou pe acest forum, si doresc si eu care sunt cele mai bune firme de hosting din Romania. Mai concret primele 10 firme bune din romania.
Si as mai dorii si pareri Pro si contra ale celor mai bune firme din Romania.

Multumesc

Nu exista cel mai bun, pentru ca toti au clienti care sunt multumiti si clienti care spun ca sunt moartea. Exista doar cel mai bun pentru tine avand in vedere ce site ai. Daca ai un forum cu 1000 vu pe zi nu ai ce cauta la godaddy sau servage, dar daca ai site de prezentare static sunt ok amandoi.

Sau facut topuri peste topuri dar nu iti garanteaza nimeni ca cel de primul loc e Jesus Christ si nu o sa ai probleme.

Cosmin

• Vizitator
« Răspuns #2 : Martie 26, 2009, 11:22:33 am »
Dar care sunt primele 10 care mi le-ati recomanda. Situl actual are cam 2000 de vizitatori pe zi  si in cateva luni o sa mai creasca. Am mai avut hosting pe edomenii.ro si nu am fost multumit(nu am fost sicronizat la timp).

Cosmin

• Vizitator
« Răspuns #3 : Martie 26, 2009, 01:07:18 pm »
Nimeni nu vrea sa imi spuna si mie 10 firme de hosting bune? M-ar interesa firme care ofera trafic mare si spatiu (mai de toate) pentru un site normal.
« Ultima Modificare: Martie 26, 2009, 01:10:08 pm de Cosmin »

Bruzli

• Webmaster
  • Mesaje postate: 534
    • Vezi Profilul
    • http://www.solutiiweb.ro
« Răspuns #4 : Martie 26, 2009, 01:20:32 pm »
toate ofera si spatiu si trafic mare, la un pret mai mic sau mai mare

Cosmin

• Vizitator
« Răspuns #5 : Martie 26, 2009, 01:54:29 pm »
Doresc o firma care nu aiba probleme si de aceea doresc 10 firme din care sa aleg un hosting.

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
« Răspuns #6 : Martie 26, 2009, 02:19:50 pm »
@cosmin, daca ai răbdare să cauţi prin forum o să vezi o grămadă de cereri de opinii (ca si a ta), insa foarte putine recenzii despre serviciile vreunei firme. Majoritatea potentialilor clientii vin sa ceara sfaturi avizate, extrem de putin fiind cei ce revin dupa 5-6 luni cu o opinie despre serviciile alese.

Asta e inca un motiv pentru care sunt foarte sceptic ca vei primi acel top-10.

Cosmin

• Vizitator
« Răspuns #7 : Martie 26, 2009, 02:32:47 pm »
Daca nu poate sa-mi faca nimeni acest top, atunci pot sa-mi spuna ce hosting folosesc si daca sunt multumiti sau nu.

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
« Răspuns #8 : Martie 26, 2009, 03:08:03 pm »
Cosmin

90% din cei de pe aici sunt furnizori de servicii de gazduire.
Asa ca nu o sa vina nimeni sa-si recomande propria firma sau sa recomande o firma concurenta.

Seby

• Vizitator
« Răspuns #9 : Martie 26, 2009, 04:49:33 pm »
Daca nu poate sa-mi faca nimeni acest top, atunci pot sa-mi spuna ce hosting folosesc si daca sunt multumiti sau nu.
Fiecare isi va lauda mai mult sau mai putin firma la care are site-ul gazduit, depinde de ce hosteaza fiecare, si depinde si de cat de mult il intereseaza pe acel client daca are sau nu suport tehnic online cand vrea el sau cand are vreo problema, daca are sau nu uptime pentru site-ul lui sau nu are in functie de necesitatiile lui, daca poate apela oricand la suportul tehnic pentru orice problema legata de gazduirea acelui site pe server s.a.m.d
In concluzie cred ca ar trebui sa incerci singur unul din hosterii din romania si sa vezi daca se preteaza sau nu la asteptarile tale sau ale site-ului tau...
Si cum spunea si Andrei G. nu exista cel mai bun, dar fiecare firma are ceva in plus sau in minus fata de celelalte firme competitoare...

Cosmin

• Vizitator
« Răspuns #10 : Martie 26, 2009, 08:15:17 pm »
chiar nimeni nu imi poate enumera 10 firme bune, care nu au probleme etc?

Andrei G.

• Membru
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : Martie 26, 2009, 11:40:22 pm »
chiar nimeni nu imi poate enumera 10 firme bune, care nu au probleme etc?

ba da, sunt aici, topul e facut de google, iti alegi din ce parte vrei, stanga sau dreapta.
Citat
http://www.google.ro/search?q=gazduire&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

rcosnita

• Vizitator
« Răspuns #12 : Martie 27, 2009, 05:22:32 pm »
Iti pot recomanda www.informatix.ro. Iti garantez ca nu o sa ai probleme. In ultimele 2 luni serverele au avut uptime de 100%. Este o firma relativ noua, si aflata inca la inceput dar asta ar putea reprezenta un avantaj pentru tine intrucat ti se raspunde extrem de repede la orice solicitare.

Andrei G.

• Membru
    • Vezi Profilul
« Răspuns #13 : Martie 27, 2009, 05:39:01 pm »
Este o firma relativ noua, si aflata inca la inceput dar asta ar putea reprezenta un avantaj pentru tine intrucat ti se raspunde extrem de repede la orice solicitare.

Sa inteleg ca firmele vechi nu raspund la solicitari? Nice spam entry.!

rcosnita

• Vizitator
« Răspuns #14 : Martie 27, 2009, 06:01:54 pm »
Nu la asta m-am referit. Ideea este ca o firma de hosting cu cat este mai mare cu atat o sa comunici mai greu cu cei de la tehnic. De exemplu, eu am avut probleme cu gazduirea unui site la claus.ro intrucat foloseam surse de date pe tomcat. Tipul care administra server-ul respectiv nu a fost in stare sa-mi spuna de ce in mom. in care am facut deploy la el pe server nu merge nici o conexiune la serverul de baze de date. Si exemplele pot continua. Ideea este: cu cat o firma este mai mare, in general timpul in care vei primi un raspuns la o solicitare este mai mare.