Autor Subiect: Reseller hostvision.ro  (Citit de 4982 ori)

butcher

• Vizitator
Reseller hostvision.ro
« : Aprilie 09, 2009, 10:43:03 pm »
Salutare, asta e primul meu post pe aici.

Vin cu o intrebare legata de hostvision.ro

"Oferta HostVision.ro de gazduire web in Romania cu suport PHP 5 si MYSQL 5 pe o platforma stabila si securizata FreeBSD server cu arhitectura Intel Xeon Dual Core (4 CPU). Conectare de banda larga 2Mbit/s, acces metropolitan (retea metropolitana) din reteaua UPC / ASTRAL, RDS si toti membrii RoNIX."

Ce inseamna conectare in bada larga de 2Mbit/s ? De exemplu daca imi iau un cont de reseller, latimea de banda maxima care o am este 2Mbit/s ? Sau se refera doar la traficul extern, metropolitanul fiind de 100Mbit/s.

dt

• Moderator
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 1417
    • Vezi Profilul
    • http://www.webdev.ro
Răspuns: Reseller hostvision.ro
« Răspuns #1 : Aprilie 11, 2009, 07:10:27 pm »
Cel mai bine intreaba-i pe ei ce conexiune au.

Un cont de reseller este un share-hosting mai mare, deci nu vei avea garantii de banda atat timp cat sunt si alte site-uri gazduite pe acelasi server. Dar cel mai probabil nici nu vei avea nevoie de asa ceva pentru un cont de reseller.

Seby

• Vizitator
« Răspuns #2 : Aprilie 11, 2009, 08:04:42 pm »
tot aici tre sa tii cont si de conexiunea ta la internet si de cea a viitorilor tai clienti, de obicei detaliile tehnice referitoare la serverele de gazduire ale unui hoster se intreaba acolo la serviciul tehnic. noi nu prea avem de unde sa-ti furnizam astfel de informatii tehnice

maria

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Aprilie 21, 2011, 01:04:16 am »
ya nu mai faceti spam pe aici cu situl vostru de doi lei

Kriogen

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 32
  • Furnizor de Servicii
    • Vezi Profilul
    • BrainHost
Re: Reseller hostvision.ro
« Răspuns #4 : August 17, 2011, 10:36:17 am »
Salutare, asta e primul meu post pe aici.

Vin cu o intrebare legata de hostvision.ro

"Oferta HostVision.ro de gazduire web in Romania cu suport PHP 5 si MYSQL 5 pe o platforma stabila si securizata FreeBSD server cu arhitectura Intel Xeon Dual Core (4 CPU). Conectare de banda larga 2Mbit/s, acces metropolitan (retea metropolitana) din reteaua UPC / ASTRAL, RDS si toti membrii RoNIX."

Ce inseamna conectare in bada larga de 2Mbit/s ? De exemplu daca imi iau un cont de reseller, latimea de banda maxima care o am este 2Mbit/s ? Sau se refera doar la traficul extern, metropolitanul fiind de 100Mbit/s.

In general toti providerii din RO, au metro 100mbit, si cel mai probabil cei 2mbit la care fac ei referire este pentru extern. Dupa cum observi specifica mai intai banda de 2mbit si apoi accesul metropolitan.