Autor Subiect: Pareri hosttix.ro  (Citit de 22612 ori)

ddumyy

• Vizitator
Pareri hosttix.ro
« : Iunie 17, 2009, 03:36:38 am »
Ce parere aveti de hosttix.ro ? Am vazut ca au preturi bune si gazduirea se face in Romania la Simpliq si in Olanda. A folosit cineva? Cum e?

Marian

• Membru
  • Mesaje postate: 401
    • Vezi Profilul
Răspuns: Pareri hosttix.ro
« Răspuns #1 : Iunie 17, 2009, 06:30:00 am »

Par ok oamenii,
 Ma amuza mesajul de jos din site:
"suntem pasta la design, dar la tehnic nu avem concurenta"
 :)

ddumyy

• Vizitator
« Răspuns #2 : Iunie 17, 2009, 11:56:43 am »
Si mie mi se par ok...dar am vazut ca sunt infiintati relativ recent si nici pe net nu am gasit f multe feedbackuri de la utilizatori

welihelp

• Vizitator
« Răspuns #3 : Iunie 17, 2009, 12:33:18 pm »
Nu imi place sa fiu carcotas dar este nevoie din cand in cand.
Referitor la: "suntem pasta la design, dar la tehnic nu avem concurenta"
Sunt o groaza de firme specializate in domeniul asta, web design, etc.
Ma duce cu gandul la lipsa unui buget de investitie.

Locatia serverului lor este chiar buna: http://www.robtex.com/as/as15426.html
Acum o simpla intrebare, daca ofera si servere in Romania, ce i-a determinat sa nu gazduiasca serverul intr-un centru de date local, daca web site-ul este in romana oricum ?

Acum tot ce am scris este posibil sa fie gresit, oricum, nu poti afla calitatea serviciilor oferite pana nu cumperi un pachet de la ei.

ddumyy

• Vizitator
« Răspuns #4 : Iunie 17, 2009, 01:39:50 pm »
Am vazut ca ofera si conturi demo...asa ca o sa vad cum merge. Alte sugestii de VPS din Romania aveti? Pana acum ma uitasem la ei si la Simpliq.

Asistentu

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 9
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : Iunie 26, 2009, 07:04:02 pm »
Sincer sa fiu hosttix sunt PASTA si la tehnic .... mi-am luat un vps la ei la care inca de la inceput am avut probleme.Bine ca nu mi-am luat pe un an caci primeam raspunsuri de la suportul lor ( mai mult offline ) ca si prietenul meu care a platit pe un an ( cel de la suport e bolnav ... am lucrat 3 zile si 3 nopti neintrerupt).De parca pe mine ma intereseaza aceste probleme.Intereseaza pe cineva ca tata e bolnav? Cred ca nu.Domnule Florin Veres cand te apuci de facut o treaba , fa-o pana la capat.Noi ( clientii) stam ca fraierii sa ne rupem fundurile pe scaune la birou si dumneata trimiti mesaje de pe blackberry.E frumos asa?

Andrei G.

• Membru
  • Mesaje postate: 250
    • Vezi Profilul
« Răspuns #6 : Iunie 26, 2009, 08:00:29 pm »
Domnule Florin Veres cand te apuci de facut o treaba , fa-o pana la capat.Noi ( clientii) stam ca fraierii sa ne rupem fundurile pe scaune la birou si dumneata trimiti mesaje de pe blackberry.E frumos asa?

Daca omu are probleme, ce vrei si tu. Chill man. Eu acum 3 luni era sa RIP din cauza la o gripa si eram afk iar clientii au inteles.

Nu as vrea sa te vad pe tine intr-o stare naspa si atunci toti sa traga de tine.

newbie

• Vizitator
« Răspuns #7 : Iunie 26, 2009, 09:43:57 pm »
Nu vreau sa-mi dau cu parerea neaparat despre hosttix (sau hostx, sau host TIX chiX :) ), dar ma amuza chestia cu "era sa RIP din cauza unei gripe....iar clientii au inteles".

Sa inteleg eu acum ca tu...ai spus clientilor ca esti bolnav?Mi se pare o atitudine putin penibila, daca ma pun in locul clientului si sa sun la un hoster sa-mi zica ..."stimate client...sunt bolnav".

Si cum adica "daca omu are probleme, ce vrei si tu".
Mai...vindeti hosting nu cartofi in piata.Cand v-ati aruncat la chestia asta stiati unde va bagati presupun.

Hai...mai mult profesionalism si insanatosire grabnica.

Florin Veres

• Webmaster
  • Mesaje postate: 531
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : Iunie 26, 2009, 10:32:12 pm »
Sincer sa fiu hosttix sunt PASTA si la tehnic .... mi-am luat un vps la ei la care inca de la inceput am avut probleme.Bine ca nu mi-am luat pe un an caci primeam raspunsuri de la suportul lor ( mai mult offline ) ca si prietenul meu care a platit pe un an ( cel de la suport e bolnav ... am lucrat 3 zile si 3 nopti neintrerupt).De parca pe mine ma intereseaza aceste probleme.Intereseaza pe cineva ca tata e bolnav? Cred ca nu.Domnule Florin Veres cand te apuci de facut o treaba , fa-o pana la capat.Noi ( clientii) stam ca fraierii sa ne rupem fundurile pe scaune la birou si dumneata trimiti mesaje de pe blackberry.E frumos asa?

Eu eram in trafic (pe drum spre Cluj dinspre Sibiu), si colegul care era de servici chiar nu avea cum sa lucreze.
Ai fi preferat sa nu se raspunda deloc?

Florin

newbie

• Vizitator
« Răspuns #9 : Iunie 26, 2009, 11:52:06 pm »
nu mai vindeti ghosting la lume...:))))

Andrei G.

• Membru
    • Vezi Profilul
« Răspuns #10 : Iunie 27, 2009, 05:58:56 am »
Nu vreau sa-mi dau cu parerea neaparat despre hosttix (sau hostx, sau host TIX chiX :) ), dar ma amuza chestia cu "era sa RIP din cauza unei gripe....iar clientii au inteles".

Sa inteleg eu acum ca tu...ai spus clientilor ca esti bolnav?Mi se pare o atitudine putin penibila, daca ma pun in locul clientului si sa sun la un hoster sa-mi zica ..."stimate client...sunt bolnav".

Si cum adica "daca omu are probleme, ce vrei si tu".
Mai...vindeti hosting nu cartofi in piata.Cand v-ati aruncat la chestia asta stiati unde va bagati presupun.

Hai...mai mult profesionalism si insanatosire grabnica.

Asta e tipul de client dobitoc de care vorbeam intr-un post anterior.

newbie

• Vizitator
« Răspuns #11 : Iunie 27, 2009, 10:57:23 am »
pai...ce sa mai spui si tu.e mai simplu sa faci clientul dobitoc.

vai de noi si de serviciile noastre in cazul asta.

Ed

• Membru
  • Mesaje postate: 338
  • www.megahost.ro
    • Vezi Profilul
    • Megahost
« Răspuns #12 : Iunie 27, 2009, 10:59:01 am »
Asta e tipul de client dobitoc de care vorbeam intr-un post anterior.

din cate vad eu asta e tipul de hoster dobitoc...

astia care aveti clienti dobitoci: puneti-va un disclaimer pe site (nu servim dobitoci) sau eventual cand face clientul comanda sa i se testeze IQ-ul.

apoi luati toti clientii la mana, vedeti care este dobitoc si dati-i banii inapoi pentru ei nu se ridica la nivelul serviciilor pe care le prestati voi.

newbie

• Vizitator
« Răspuns #13 : Iunie 27, 2009, 11:18:11 am »
Mai ideea este ca intr-adevar sunt multi clienti...eu le-as spune dificili.

Si eu lucrez in vanzari, intr-un segment mult mai mic decat hostingul, dar nu mi-am permis niciodata asa ceva.Nici sa le spun direct nici sa-i fac "dobitoci" in public.Am tinut pentru mine, le-am vorbit frumos, am vorbit frumos despre ei si toata lumea este fericita.

Andrei G.

• Membru
    • Vezi Profilul
« Răspuns #14 : Iunie 27, 2009, 12:41:44 pm »
din cate vad eu asta e tipul de hoster dobitoc...

Hai numa hai, vezi ca pe tine nu te-am jignit, vezi-ti de ale tale.
« Ultima Modificare: Iunie 27, 2009, 12:45:29 pm de Andrei G. »