Autor Subiect: Pareri hosttix.ro  (Citit de 23549 ori)

Florin Veres

• Webmaster
  • Mesaje postate: 531
    • Vezi Profilul
Răspuns: Pareri hosttix.ro
« Răspuns #30 : Decembrie 18, 2009, 04:59:21 pm »
@brobert6, am cateva intrebari simple pentru tine:
1. Imi dai te rog ticket ID-uri la care nu s-a raspuns intr-un timp decent (sub o ora)?
2. Imi zici exact cand nu s-a raspuns la telefon, nu de alta dar se raspunde tot timpul la telefon, inclusiv cand sunt probleme (care apar peste tot)?
Daca nu vrei sa faci publice aceste informatii, te rog sa-mi dai un PM. Sincer, as prefera sa stiu cu cine stau de vorba...presupun ca nu esti un simplu troll anonim.

Legat de downtime, mai apar diverse probleme (nu exista nimeni care sa nu aiba diverse probleme hardware), ca de exemplu un incident miercuri dimineata cand pe la aprox. 4:30AM a murit subit un disc, si pana la ora 8 AM era tot ce a fost afectat up & running (cu discul schimbat).

Asistentu

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 9
    • Vezi Profilul
« Răspuns #31 : Decembrie 22, 2009, 11:41:37 am »
"Recomand hosttix cu incredere. Si recomand din experienta placuta pe care am avuto si inca o am lucrand cu ei. Si totusi nu am gazduite shared la ei... Am ceva mai mult"

Probabil ca ai ceva moka de vorbesti ca din povesti despre hosttix.Hmm
Nu mai deschideam subiectul dar prea prea .....

EGW

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 95
    • Vezi Profilul
    • www.egazduireweb.ro
« Răspuns #32 : Decembrie 22, 2009, 01:56:52 pm »
Nu am nimic gratuit. Platesc pentru toate serviciile pe care le folosesc. Si nu-s un "dude" cu un site/blog ci am mai multe "treburi" la hosttix.

Imi place sa respect pe cineva care este serios si de aceea ai vazut postul meu anterior.

Te mira faptul ca stiu cand sa apreciez pe cineva care ma repsecta la randul lui ?

grow up!
« Ultima Modificare: Decembrie 22, 2009, 01:59:01 pm de EGW »

Lorand R. Minyo

• Moderator
  • Webmaster
  • Mesaje postate: 516
  • I build and grow things using science & technology
    • Vezi Profilul
    • Lorand R. Minyo
« Răspuns #33 : Ianuarie 02, 2010, 08:55:16 pm »
Noah nu mai e loc de cearta, lasati oamenii sa se desfasoare.

In cuvintele marelui Ali G - R-E-S-T-E-C-P-A, da? :-)

maria

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
« Răspuns #34 : Aprilie 21, 2011, 01:02:54 am »
bai ia nu mai faceti spam laso moarta cu situl tau de doia lei avem o parere foarte proasta ce parere vrei sa avem

costinburducea

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
    • www.afaceri-agricole.net
Re: Pareri hostx.ro
« Răspuns #35 : Septembrie 15, 2015, 10:36:25 am »
NU CONTRACTATI de la HOSTX - TEPARI

Va spun experienta mea legata de aceasta "firma". Am contractat un pachet VPS Lv1 platit cu 250lei pe care am mutat un site cu 30000 - 50000 vizitatori unici. In primele 10 minute dupa propagare vps -ul a dat semne grave de oboseala. Am discutat cu departamentul tehnic care a "recomandat" un pachet mai mare VPS lv4 (octa core 16 gb) cu litespeed si modul de cache. Perioada de test 24 de ore pret 730 lei (pret de server dedicat). Bineinteles ca nici cu acest pachet site-ul nu raspundea corect la un numar mare de vizite. Siteul este optimizat, iar inainte de asta era gazduit impreuna cu alte 4 siteuri mai pe un server dedicat xeon quad core 3300 8GB ram si 2 x 500 Gb si functionau foarte bine. Dupa 24 de ore de test al noului pachet care nu reusea sa faca fata .... MI-AU INCHIS CONTUL...AVAND IN VEDERE CA AVEAM PLATIT PENTRU O LUNA SERVICIUL VPS LV1...deci 250 lei aruncati in conturile HOSTX. AVETI MARE GRIJA SI FUGITI DE ACEASTA FIRMA FANTOMA. Riscati sa va pierdeti banii , siteul si O GROAZA DE NERVI. Momentan fac demersurile legale la protectia consumatorului pentru stoparea la astfel de practici. Deci HOSTX TEPARI, HOTI, NU LUATI HOSTING daca vreti sa fiti linistiti