Autor Subiect: Cum inteleg unii sa se bucure de necazul altora  (Citit de 26915 ori)

sinopsis

• Vizitator
Răspuns: Cum inteleg unii sa se bucure de necazul altora
« Răspuns #45 : Iulie 07, 2009, 10:35:25 pm »
"Bucureşteanul Flaviu Rădulescu avea 18 ani când a fondat firma Open Link, specializată în dezvoltarea de site-uri internet. Afacerea a crescut destul de repede, iar cei opt angajaţi făceau treabă bună din moment ce proiectele lor au intrat în atenţia companiei americane Hostway, unul dintre cei mai mari furnizori globali de servicii de web-hosting. În luna mai a anului trecut, Flaviu Rădulescu (26 de ani) a primit o ofertă de preluare din partea reprezentanţilor acestei corporaţii. Şi a acceptat-o, bătând palma pentru o sumă care doreşte să rămână confidenţială. Acum, Flaviu vine la serviciu cu un automobil de teren BMW, în calitate de director general al afacerilor locale ale Hostway Corporation. Este o responsabilitate importantă, întrucât din această poziţie se ocupă de o afacere extinsă (Hostway România a preluat şi firmele ****** si ******.
Misto!Un cal mai tare ca celalalt.Now it`s over.

paull

• Vizitator
« Răspuns #46 : Iulie 07, 2009, 11:10:28 pm »

si lucrul acesta la realizat prin munca

.

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
« Răspuns #47 : August 27, 2009, 01:06:14 am »
!! Cand webfactor va avea clienti de talia celor pe care ii are Hostway in Romania o sa poti sa deschizi gura pana atunci te rog ai grija de cei carora le oferi tu servicii de 1 euro/luna.

Flaviu, ai clienti stelari.
Si vad ca dati cu subsemnatul in doua procese, unul din ele fiind o ordonanta presedentiala in directa legatura cu procesul doi.

Way to go........

Spor la treaba.
Ca mai aveti putin pana ajungeti break even financiar si intre timp mai aveti si procese legate de drepturi de autor si favorizare infractiunii.

Tomoiaga

• Webmaster
  • Mesaje postate: 921
    • Vezi Profilul
    • http://elvsoft.com
« Răspuns #48 : August 27, 2009, 10:08:39 am »
mai era un nene foarte laudat, avea , are sau cine mai stie, MyHost. A fost propus la un moment dat si pentru asociatia de care nu ne-am mai legat.
De ce ne-a floodat exact de la sediul myhost, cineva, probabil un pierdut, in nesimtire pentru un client nici acum nu am inteles.

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
Re: Cum inteleg unii sa se bucure de necazul altora
« Răspuns #49 : Martie 20, 2012, 01:08:38 am »
Flaviu, cam ce pielea mea de indian face nagios.hostway.ro?
In afara decat sa monitorizeze o gramada de hosturi de la noi din retea.
Idem de la MxHost
Idem de la ETP.
Banui ca si de la Rohost.
O sa intreb si la altii ca nu doare, toti vor avea aceeasi reactie, de jena si repulsie.

Stiu, nu o sa raspunzi nimic.
Te-ai ales cu un /20  in bezna de la noi.
O sa sfatuiesc distinsii domni care au si ei onoarea de a fi la tine in Nagios sa faca la fel :)
Si daca-mi pun capul o sa ajungi sa ai internetul tau. Numai al tau.
Stii ca nu regret nici acum cand te-am facut labar?
Labarule, tu chiar vroiai/credeai ca ma pacalesti cu povestile tale, cu asociatii si minuni.
Nu-mi pare rau ca ti-am taiat macaroana :)

PS: sa le explici de maine la aia de Trilu de nu le mai merg treburile si le scad views-urile.
Optional pot sa le explic si eu, dar nah, te las pe tine sa le povestesti niste minciuni mestesugite

Hai pa

Kriogen

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 32
  • Furnizor de Servicii
    • Vezi Profilul
    • BrainHost
Re: Cum inteleg unii sa se bucure de necazul altora
« Răspuns #50 : Martie 20, 2012, 05:31:17 pm »
Hostway nu a avut probleme? Am vazut destui bloggeri care aveau probleme cu hosting-ul de la voi, uneori le-am atras atentia chiar eu (fara sa fac cum faceti voi sa le dau oferte de hosting sau alte jucarii).
Probleme are orice provider si problemele vor continua sa apara atata timp cat depinzi macar de 1 tert. Nimic pe lumea asta nu este perfect si nici nu va exista in viitor. Incearca sa renunti la lauda de sine, ca nu miroase a bine.

In rest....cred ca ti-a spus WBF destul cat sa pricepi ca incercand sa furi clientii altora doar pentru ca ei au probleme in momentul respectiv, nu iti face bine.