Autor Subiect: Hoster dat in judecata impreuna cu clientul?  (Citit de 4455 ori)

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor

Marian

• Membru
  • Mesaje postate: 401
    • Vezi Profilul
Răspuns: Hoster dat in judecata impreuna cu clientul?
« Răspuns #1 : August 25, 2009, 09:43:41 pm »
// Offtopic.

Cat si din Statutul AIMR:

"2.5. Asociaţia are, de asemenea, drept obiect analiza, protecţia şi dezvoltarea intereselor culturale, profesionale şi morale ale membrilor săi precum, şi în termeni mai generali, a tuturor acelora care participă la activităţile industriei şi editării fonografice în România. In vederea realizării acestui obiectiv, Asociaţia are dreptul atât pe teritoriul României cât şi în străinătate.

Deci muzica de proasta calitate precum Maneaua infecta este ridicata la rang de "valoare culturala si morala".

Un alt fel de jeg de asociatie.

Daca imi fac site cu Maria Tanase si Tudor Gheorghe cred ca nu-mi face nimeni nimic ...deh, astea nu-s valori culturale.

Cosmin L. Neagu

• Moderator
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 1501
    • Vezi Profilul
    • clneagu
« Răspuns #2 : August 25, 2009, 10:57:38 pm »
Pai la ce te poti astepta de la "Asociatia Industriei Muzicale"?
E vorba totusi de o industrie nu? Cum vrei sa faci bani pe banda rulanta altfel decat dand in judecata in stanga si in dreapta. Nu m-ar mira ca asociatia asta sa aiba un procent majoritar din buget dedicat intimidarilor de genul asta.

Consider implicarea hosterului in toata treaba asta o masura josnica avand in vedere ca AIMR stie foarte bine ca hosterul nu face decat sa gazduiasca echipamente si nu intervine in partea de continut.

Tomoiaga

• Webmaster
  • Mesaje postate: 921
    • Vezi Profilul
    • http://elvsoft.com
« Răspuns #3 : August 26, 2009, 12:25:14 am »
stie oare ? Eu mai mult cred ca ei nu au o idee foarte buna despre cum functioneaza totul mai exact. (ma refer la cei ce se ocupa de dat in judecata, ca mai sunt unii acolo care au idei e altceva, oamenii cu idei la stat de obicei sunt in functii de ca**t fara putere de decizie, da poate ma insel)

Cosmin L. Neagu

• Moderator
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 1501
    • Vezi Profilul
    • clneagu
« Răspuns #4 : August 26, 2009, 12:48:07 am »
Avocatii probabil ca cer mai mult daca dau in judecata mai multa lume si atunci baga pe cine apuca.
Mai putin si vor da in judecata si Electrica pentru ca furnizeaza curent, si primaria pentru ca a dat autorizatia de constructie a datacenter-ului, si statul pentru ca incaseaza TVA-ul ... vorba aia, daca e sa fim ridicoli de ce sa nu o facem pana la capat.

Tomoiaga

• Webmaster
  • Mesaje postate: 921
    • Vezi Profilul
    • http://elvsoft.com
« Răspuns #5 : August 26, 2009, 01:14:49 am »
Ma astept sa ne vedem curand mai multi pe lista lor, cine stie ce clienti avem si cu ce site-uri de prost gust pentru ei. Sa vedem ce se intampla cu Hostway ca daca o sa apara precedent ar trebui sa fie ok totusi pentru restul.

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
« Răspuns #6 : August 26, 2009, 07:51:33 am »
/side-topic
In 1 septembrie avem si noi o intalnire formala cu Urban si Asociatii
http://portal.just.ro/InstantaDosar.aspx?idInstitutie=30&d=MzI1MDAwMDAwMDAwNDMwOTQ*