Autor Subiect: Vreau o oferta  (Citit de 3177 ori)

fullmaxx

• Vizitator
Vreau o oferta
« : Noiembrie 28, 2009, 02:32:46 pm »
Fac webdesign, asa ca mi-ar fi de folos un mic cont de reseller. Cum sunt la inceput si cu webdesignul si inca nu am multe site-uri de gazduit/intretinut vreu un cont mic de reseller cu posibilitate de upgrade.
Iau in calcul si ideea ca voi avea clienti care vor dori doar hosting de la mine.
As avea nevoie de cam:
1-3 GB spatiu (e bine venit overselling-ul, dar nu obligatoriu)
Trafic lunar (nu stiu sa apreciez), undeva pe la 20-30 GB
Domenii gazduite, subdomenii, domenii parcate... etc, email, baze date, FTP - nelimitat
Nameservere personalizate
IP propriu
WHM/cPanel, deci server Linux, care sa fie obligatoriu in ROMANIA
E bine venit si un Fantastico (dar asta e deja detaliu)
Up-time... situ ca toti oferiti 99,9% :)

Cererea mea nu e batuta in cuie, deci poate fi flexibila, ideea e sa imi oferiti ceva cat mai apropiat.
Eu sunt persoana juridica, bugetul alocat este de 10-15 euro maxim (cu TVA-ul inclus). Cel putin in primele 6 luni plata o voi face lunar.

Cum sunt la inceput, solicit un suport tehnic de calitate, cu nervi puternici si rabdare.
Astept observatii aici iar ofertele pe privat. O data cu oferta ar fi bun un link catre T.O.S.-urile voastre pentru ca de termenii vostrii vor depinde si ai mei.
Pentru a evita ofertele de la "amatori" mai amintesc inca o data ca sunt persoana juridica si am nevoie de factura (si contract)  ;) !

fullmaxx

• Vizitator
Răspuns: Vreau o oferta
« Răspuns #1 : Decembrie 04, 2009, 12:26:48 pm »
Va multumesc pentru oferte. Unele au fost chiar multumitoare, altele nu se prea apropiau de ceea ce am cereut eu. Am primit unele sfaturi foarte utile.
Cu ocazia asta am aflat de unii furnizori care par de incredere dar de care inca nu stiam.
Am ales un partener, dar am sa pastrez mesajele voastre pentru ca nu se stie cand voi fi nevoit sa ma mut.
Imi place sa fac parte din aceasta comunitate.
Va multumesc tuturor.