Autor Subiect: Spam de la myhost.ro  (Citit de 9480 ori)

Cipri Pop

• Membru
  • Mesaje postate: 116
    • Vezi Profilul
Spam de la myhost.ro
« : Februarie 02, 2010, 03:19:11 pm »
Azi am primit urmatorul email fara sa il solicit si fara sa am adresa mea de email inscrisa in ceva newsletter la myhost.ro

Nu am nici link pentru dezabonare.

Citat
from: laura.vaida@myhost.ro
subject: ZOOKU Solutions intră în cursa pentru cloud computing!

Zooku Solutions anuntă, în premieră pe piața din România, implementarea unei noi soluții de găzduire pentru toți clienții companiei, CLOUD HOSTING.

Potrivit previziunilor Delloite pentru anul 2010, recesiunea globală care a marcat lumea afacerilor în ultimul an a pregătit terenul pentru noile tendințe în tehnologie, accentul căzând acum pe concepte eficiente din punct de vedere al costurilor și protecției mediului înconjurător.

Printre aceste tendințe se numără cloud computing-ul care se referă la orice implică livrarea de servicii și aplicații prin intermendiul internetului și anunță începutul unei noi ere în lumea digitală.

Pe piața de web hosting, această nouă soluție de business le permite utilizatorilor să beneficieze de stabilitate sporită și scalabilitate iar resursele sunt folosite și plătite în funcție de necesități. Acest seviciu permite reducerea costurilor companiilor cu serviciile IT întrucat nu mai sunt necesare investițiile în servere, software, know how și personal.

În momentul de față, Zooku este singura companie de web hosting din România care găzduiește site-urile tuturor clientilor săi apelând la această soluție. Prețurile serviciului sunt competitive și încep de la 1 euro/lună, făra tva. Compania este Registrar acreditat ROTLD și EURid și pune la dispoziția clienților săi servicii de înregistare domenii oferind o gamă complexă de extensii naționale și internaționale. Pe lângă soluțiile de găzduire și înregistrare domenii, Zooku oferă certificate SSL, business email AXIGEN, software pentru creare site-uri, magazine online la cheie și pachete de design web. Detalii suplimentare despre companie, portofoliu de clienți și servicii pot fi accesate pe www.myhost.ro.

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
Răspuns: Spam de la myhost.ro
« Răspuns #1 : Februarie 02, 2010, 04:12:00 pm »
Mda, Cloud for a buck.

Intradevar sunt singurii.

Cipri Pop

• Membru
  • Mesaje postate: 116
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Februarie 02, 2010, 05:22:44 pm »
Am observat ca au inceput o adevarata campanie de SPAM. Din 10 in 10 minute dau pe twitter mesaje asemanatoare cu continutul mailului.

E criza ?  ???

Andrei G.

• Membru
  • Mesaje postate: 250
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Februarie 02, 2010, 05:52:20 pm »
Am observat ca au inceput o adevarata campanie de SPAM. Din 10 in 10 minute dau pe twitter mesaje asemanatoare cu continutul mailului.

E criza ?  ???

Asta am observat si eu, dar incerc sa ma abtin.

Tomoiaga

• Webmaster
  • Mesaje postate: 921
    • Vezi Profilul
    • http://elvsoft.com
« Răspuns #4 : Februarie 03, 2010, 03:47:38 am »
lol, astia is aia de floodau la greu diverse firme de hosting direct de la biroul lor.
E criza pentru unii probabil, dar nu asa se procedeaza, e copilaresc...

backitup.ro

• Vizitator
« Răspuns #5 : Februarie 03, 2010, 12:38:16 pm »
Regulile pietei libere inca functioneaza. Cat credeti ca tine figura la astfel de indivizi/companii?

Mihai RADULESCU

• Membru
  • Mesaje postate: 184
  • http://www.tlh.ro
    • Vezi Profilul
    • Top Level Hosting
« Răspuns #6 : Februarie 03, 2010, 01:15:23 pm »
Laser frate!

MxHost

• Membru
  • Mesaje postate: 393
    • Vezi Profilul
    • http://www.mxhost.ro
« Răspuns #7 : Februarie 04, 2010, 12:33:16 am »
Nu confundati cu my-host.ro

Vasi

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
« Răspuns #8 : Decembrie 10, 2010, 06:06:10 pm »
Nici nu o sa confundam.

La sectiunea "Cum suntem vazuti" de pe my-host.ro ... ce sunt acele premii?

???

Marian

• Membru
  • Mesaje postate: 401
    • Vezi Profilul
« Răspuns #9 : Decembrie 11, 2010, 07:41:21 am »
  Unii muncesc 20 de ore pe zi si trag ca orbetii sa ofere un serviciu de calitate iar onanistii astia se trezira si ei acum ca au inventat gaura la macaroana cu miros de norisor.

3 servere, un balancer si gata, poftiti la cloud, suntem primii. Asta se facea si acum 10 ani.

@Timo:
  MxHost este demult in business-ul asta. (in plus, e din 2004 pe forum aici.) Atata timp cat respecta pe toata lumea si nu deranjaza pe nimeni, omu isi tine pe site ce doreste. Nu cred ca a intrebat cineva prin zona ce e cu "testimonialele" alea pe site la tine. Ar fi tare sa scrie la pareri clienti "Hey, i want my money back".

Fara suparare, haideti sa ne vedem fiecare de ale noastre si sa nu mai maraim unii la altii. Fiecare isi tine in propiul ogeac ce vrea.

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
« Răspuns #10 : Decembrie 11, 2010, 09:59:03 am »
Mai Timo

Threadul asta e din februarie 2010.
Pare ciudat sa vii si sa-ti dai cu parerea la 10 luni dupa.
Daca threadul asta ti s-a parut cel mai relevant de pe aici, vis a vis restul de threaduri din ultimele 10 luni.... ok.

Nu mai rascoliti naibii prin pubele :)

Vasi

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
« Răspuns #11 : Ianuarie 17, 2011, 02:51:57 pm »
  Unii muncesc 20 de ore pe zi si trag ca orbetii sa ofere un serviciu de calitate iar onanistii astia se trezira si ei acum ca au inventat gaura la macaroana cu miros de norisor.

3 servere, un balancer si gata, poftiti la cloud, suntem primii. Asta se facea si acum 10 ani.

@Timo:
  MxHost este demult in business-ul asta. (in plus, e din 2004 pe forum aici.) Atata timp cat respecta pe toata lumea si nu deranjaza pe nimeni, omu isi tine pe site ce doreste. Nu cred ca a intrebat cineva prin zona ce e cu "testimonialele" alea pe site la tine. Ar fi tare sa scrie la pareri clienti "Hey, i want my money back".

Fara suparare, haideti sa ne vedem fiecare de ale noastre si sa nu mai maraim unii la altii. Fiecare isi tine in propiul ogeac ce vrea.

Domnule Marian..

1. Ce treaba am avut eu cu MxHost? NICI UNA! Nu stiu de ce aduci in discutie!
2. Ce problema ai cu parerile de pe site? Sunt parerile clientilor! Nu sunt copiate de pe Google cum sunt copiate premiile ce le vezi pe alte site-uri.

Pentru WBF, imi cer scuze ca nu am vazut data threadului. La urmatoarea discutie o sa las pe cei cu vechime sa posteze.

Sa aveti o zi frumoasa in continuare