Autor Subiect: SMS payments  (Citit de 3756 ori)

ExpertHost

• Membru
  • Mesaje postate: 128
  • ExpertHost Romania
    • Vezi Profilul
    • ExpertHost Romania
SMS payments
« : August 11, 2010, 04:04:17 pm »
Pentru cai care lucreaza cu Telemedia (platiprinsms.ro) am un "zvon" care pare sa fie adevarat.
 Personal inca nu am verificat dar un warn banuiesc ca este binevenit.

Link

xenonshop

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 24
    • Vezi Profilul
Răspuns: SMS payments
« Răspuns #1 : August 12, 2010, 12:37:13 am »
Nici mie nu mi-au platit apelurile Romtelecom de vreo 4 luni si am inchis serviciul.

ExpertHost

• Membru
  • ExpertHost Romania
    • Vezi Profilul
    • ExpertHost Romania
« Răspuns #2 : August 12, 2010, 09:02:44 am »
Mi-e greu sa cred ca le-ai emis factura si ca nici dupa 4 luni nu au platit-o ..  ???
 Dupa o mica ciondaneala cu ei pe tema asta, prin primavara, am lasat-o mai moale si de backup, m-am bagat si in alta parte.

xenonshop

• Oaspete
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : August 21, 2010, 10:09:42 am »
Nu le-am emis factura, platile Rometelecom nu mi-au aparut in nici o factura din cele create automat, pe motivul ca nu le-au sosit confirmarile de la Romtelecom cu cei care si-au achitat factura telefonica. Acum intarzie cu plata facturii lunare, deci s-ar putea sa fie o problema si sa ramanem cu ochii in soare.

ExpertHost

• Membru
  • ExpertHost Romania
    • Vezi Profilul
    • ExpertHost Romania
« Răspuns #4 : August 21, 2010, 12:22:25 pm »
Am discutat cu Dna Victoria cam 45 mins la telefon si am primit alte variante ale situatiei. Banuiesc ca si tu ai primit un act aditional, si tocmai in baza lui am luat foc pentru lucrurile de acolo.
 Problema (pare-se) ar fi una de alta: o campanie de denigrare ca urmare a unui refuz de plata pentru fraude repetate. Nu stiu in ce fel au fost fraudate platile, insa prima teapa a mers, dar la a doua, s-au sistat platile catre respectivul.
 Am facut si eu sapaturile mele pentru a verifica realitatea si este foarte posibil sa fie adevarata varianta campaniei.
 Ei primesc confirmarile si platile undeva la 60-90 zile (din spusele doamnei de mai sus) iar cand platesc catre noi, fac 'blind payments' pentru a nu prelungi prea mult perioada de plata (cel putin egala cu cea la care incaseaza ei).

.. va urma (read: in timp vedem ce va fi).

xenonshop

• Oaspete
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : August 21, 2010, 01:05:45 pm »
@ExpertHost - poti sa-mi spui daca ai implementata plata Romtelecom si daca ai primit vreo plata de la acestia? Dupa 4 luni, eu am cerut suspendarea ei, deoarece nu mi s-a platit nici un euro.