Sondaj

Sunteti interesati de cupoane pentru a va face reclama gratuit?

da as vrea sa gasesc pe forumul de promovare un cupon gratuit
1 (16.7%)
nu!
5 (83.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 6

Votare închisă: Iulie 15, 2011, 07:55:11 am

Autor Subiect: Coozila ads  (Citit de 10042 ori)

maria

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 25
    • Vezi Profilul
Coozila ads
« : Aprilie 18, 2011, 09:10:08 am »
[moderator: SPAM? Really ?]
« Ultima Modificare: Aprilie 18, 2011, 10:09:05 am de Cosmin L. Neagu »

maria

• Oaspete
  • **
    • Vezi Profilul
Răspuns: Coozila ads
« Răspuns #1 : Aprilie 19, 2011, 07:49:23 am »
[moderator: SPAM? Really ?]

Poate ca nu stii ce inseamna SPAM http://ro.wikipedia.org/wiki/Spam . In nici un caz nu inseamna un cadou. Studiaza putin dupaia mai incearca sa gindesti inca o data (daca reusesti)daca era sau nu spam mesajul meu
« Ultima Modificare: Aprilie 19, 2011, 07:51:26 am de coozila »

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
« Răspuns #2 : Aprilie 19, 2011, 10:24:57 am »
e spam, las-o moarta!

Marian

• Membru
  • Mesaje postate: 401
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Aprilie 20, 2011, 12:05:25 am »
Studiaza putin dupaia mai incearca sa gindesti inca o data (daca reusesti)daca era sau nu spam mesajul meu

@coozila:
Spam nu inseamna neaparat 'email nesolicitat', fie el cu caracter comercial sau nu. Fi sigur ca cine a moderat mesajul stie exact ce inseamna spam. Mai mult decat atat, este o comunitate aici, nu o ocazie de a ne face reclama la ceva anume.

Apropo, daca tot ne dai link-uri din wikipedia, pentru a ne da seama ce e spam (la modul grosolan), iti recomandam sa citesti si:

http://en.wikipedia.org/wiki/Forum_spam
http://en.wikipedia.org/wiki/Spam_in_blogs
http://en.wikipedia.org/wiki/Social_networking
http://en.wikipedia.org/wiki/Newsgroup_spam
http://en.wikipedia.org/wiki/Messaging_spam

maria

• Oaspete
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Aprilie 21, 2011, 12:57:16 am »
eu nu am facut reclama la nimic vreau sa stergeti contl meu asa nu mai scriu nimic 

maria

• Oaspete
  • **
    • Vezi Profilul
Re: Coozila ads
« Răspuns #5 : Iunie 13, 2011, 07:35:25 am »
Am impresia ca este un abuz cineva sa ceara stergerea propiului cont si sa nu fie indeplinita
« Ultima Modificare: Iunie 13, 2011, 07:39:09 am de maria »

Cosmin L. Neagu

• Moderator
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 1501
    • Vezi Profilul
    • clneagu
« Răspuns #6 : Iunie 13, 2011, 10:00:27 am »
Domnule "maria" ... am vorbit la telefon in urma cu cev timp cand ati dorit stergerea datelor personale lucru care s-a si intamplat.
De aici incolo daca nu doriti si mai apara mesaje de ale dv. va puteti abtine sa le scrieti nu sa va tot plangeti saptamanal.

maria

• Oaspete
  • **
    • Vezi Profilul
stergeti topic
« Răspuns #7 : Iunie 14, 2011, 02:09:54 am »
stergeti acest topic nu sunt un domn sunt o doamna sunt secretara si lucrez la aceasta companie va rog sa stergeti acest topic daca nu se poate sterge utilizatorul daca tot declarati ca sunteti incapabil sa faceti acest lucru

nu cred ca acest topic aduce continut interesant pe forum oricum reprezinta un abuz faptul ca nu vreti sa stergeti un utilizator cind acesta o cere  ne vom informa si daca se poate din punct de vedere legal va vom da in judecata va doresc mult succes in achizitionarea de citi mai  multi utilizatori care nu doresc sa faca parte din comunitatea voastra, de oameni care doar aduc jigniri
« Ultima Modificare: Iunie 14, 2011, 02:17:47 am de maria »

etp.ro

• Moderator
  • Webmaster
  • Mesaje postate: 825
    • Vezi Profilul
    • http://www.myserver.ro
« Răspuns #8 : Iunie 14, 2011, 04:01:13 am »
Sa va ajut cu punctuatia:

!,,.,.,...

There!

Cosmin L. Neagu

• Moderator
  • Hostmaster
    • Vezi Profilul
    • clneagu
« Răspuns #9 : Iunie 14, 2011, 02:57:58 pm »
Doamna, domn ... irelevant. Oridine puteti da la dv. acasa, in deplasare ar fi indicat sa aveti un comportament civilizat.
Am discutat personal problema cu domnul al carei secretara sunteti si am sters datele personale iar mai mult decat atat nu se va intampla.

Daca nu doriti sa fiti subiectul discutiilor publice nu va pune nimeni sa va bagati in seama. Nu v-a invitat nimeni aici, dv. (sau seful dv.) ati venit aici, ati acceptat conditiile forumului si in loc sa va comportati civilizat ne-ati aruncat SPAM in ochi. Nu ne pasa cum Coozila Advertising sau cum i-o mai spune sitului dv. isi strange clientii ... faceti SPAM cat doriti insa lasati-ne pe noi in pace. Daca doriti putem discuta mai pe larg, daca nu ... scutiti-ne de prezenta dv. neplacuta si eventual ne putem vedea la tribunal :)

« Ultima Modificare: Iunie 14, 2011, 04:33:46 pm de Cosmin L. Neagu »

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
« Răspuns #10 : Iunie 14, 2011, 10:23:02 pm »
Bai, de apreciat eroii astia.
Cu care ocazie am vazut ca Razvan inca traieste, Cosmin e un rau.....
culeanu :)

Cosmin L. Neagu

• Moderator
  • Hostmaster
    • Vezi Profilul
    • clneagu
« Răspuns #11 : Iunie 14, 2011, 10:47:27 pm »
Da, bravo, distreaza-te pe seama mea :)
Vad ca mai nou ma lasi pe mine sa fac bulbuci si tu stai in spate si apreciezi circul.

Ce pot spune, imi mai sare si mie tandara cand vine cate un SPAM-er a la Coozila si se freaca pe burta in public iar cand le atragi atentia mai si ameninta ca niste vite proaste. Au impresia ca daca stau de 15 ani in Canada/Italia nu li se mai simte putoarea... dupa un timp gunoiul miroase si de la distanta mare.

Retardul e atat de pronuntat incat as putea face pariu ca "maria" sau "coozila" sau cum isi mai zice data viitoare nu se va putea abtine si iar va ameninta cu justitia. De abia astept sa dau si link-uri :)

p.s.
Imi cer scuze celor care ajung aici doar din intamplare. Motivul pentru care mi-am permis sa continui discutia este faptul ca forumul e cam linistit acum la inceput de sezon estival si ... ma cam plictiseam.
« Ultima Modificare: Iunie 14, 2011, 11:07:37 pm de Cosmin L. Neagu »

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
« Răspuns #12 : Iunie 14, 2011, 11:35:38 pm »
:)

Cosmin.

Statistic vorbind:
WBF
Mesaje postate: 3464

vs

Cosmin L. Neagu
Mesaje postate: 1469

Deci 2000 de mesaje in plus din care daca bine fac socoteala in mai bine de 40% blestemam idioti patentati si papagali cu burta verde.
Dar daca zici ca este nevoie, ma bag mai des... :)
Nu prea-mi mai iese aia cu bulbucii dar pot sa vad daca-mi mai intru in mana la papagali.

Necazul este ca in ultima vreme am avut parte de tot felul de eroi categoria light.

Nu tu un flame mic cu Tomoiaga, ca ala tine la tavaleala, nu tu o treaba la creatie cu cineva cu IQ supraunitar....
Nimic...

Tot felul de spammeri de 2 lei, mai cate un oltean cu  monoBGP si generator luat de pe submarine atomice..... plevusca.
Mdeah.

Am apreciat in schimb dantela cu:
Citat
nu sunt un domn sunt o doamna sunt secretara si lucrez la aceasta companie
O doamna, ce pusca mea.
Adevarata.
Maine poimaine vin astia mascati in cele 72 de virgine promise de Mahomed.......

PS: Pisi, daca te-ai simtit deranjata de treaba cu Mahomed, nume si companie la moșu in semnatura.
De la inaltimea secretariatului, intre doua cafele si un pilit de unghii, zic ca incape o manie proletara la adresa broscutei cu lopata care rade de tine....
Ehh?

maria

• Oaspete
  • **
    • Vezi Profilul
gazduire.info
« Răspuns #13 : Iunie 15, 2011, 07:43:26 am »
Sa va ajut cu punctuatia:

!,,.,.,...

There!

Apropo de punctuație daca tot te dai studiat de ce nu pui virgula la Punctuație? si de ce nu scrii in diacritice continutul paginii tale web daca tot esti asa de gramatical mister etp.ro

Ai o pagina web de toata rusinea server-hosting.ro  ;D
se pare ca ai inchiriat un nou garaj la noua adresa si acum aduni niste servere de pe drumuri sa faci si tu un leu si acum nu mai ai timp sa pui punctuatiile la continut

si te bagi in seama cu prima babaciune stai linistit ca sunt maritata asa ca nu are rost sa te ma lingusesti pe aici

Va bagați in seama aiurea am cerut doar administratorului sa stearga un topic se pare ca nu stie sau nu vrea problema lui
sau ca duce lipsa de useri forumul asta si tine cu dintii de fiecare topic poate poate mai aduce ceva trafic sa vada lumea citi baieti destepti sunt pe forumul asta de gazduire romaneasca la nivel international

Intr-un forum de "Promovare, marketing, advertising, costuri, practices" etc sa deschis un topic pentru cupoane gratuite de publicitate si toti administratorii au sarit de in sus vai ce reclama ne mai facem noi.

Chiar nu avem nevoie de reclama pe nici un forum daca vrem reclama o platim

Acele cupoane erau pentru cei care doreau sa-si promoveze afacerea.
Faptul ca tu esti propietarul acetui domeniu este prea putin relevant daca ai fi vrut sa-l tii doar pentru tine atunci nu faceai forum iti faceai o retea in casa si te jucai pe el cat doreai

Dat fiind ca este public si ai deschis un forum de "Promovare, marketing, advertising, costuri, practices etc"
Lamureste-ne si pe noi ce topicuri putem deschide in acest forum ca sa stie tot romanul si care sunt regulile sau este facut doar pentru voi sa deschideti topicuri doar voi, iar mortalii de rind care nu sunt administratori sa ia suturi la fiecare topic.
 - Toate mesajele trebuie sa fie civilizate si de buna credinta.

Sunt o gramada de mesaje care nu sunt civilizate si de buna credinta aici si totusi nu leam vazut sterse asa cum declari mai pune mana pe maus si mai sterge daca tot esti administrator  (Abaterea de la reguli va duce la stergerea mesajelor in cauza)

Si pune mana si scrie reguli de folosinta la fiecare forum si atunci treaba este foarte clara

Va salut pe toti buni si rai si va doresc numa bine

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
« Răspuns #14 : Iunie 15, 2011, 10:07:56 am »
...

Va salut pe toti buni si rai si va doresc numa bine