Autor Subiect: WHMCS 5.*  (Citit de 7534 ori)

ExpertHost

• Membru
  • Mesaje postate: 128
  • ExpertHost Romania
    • Vezi Profilul
    • ExpertHost Romania
Re: WHMCS 5.*
« Răspuns #15 : Iulie 12, 2012, 09:43:40 am »
am reactualizat fisierele de limba
@ExpertHost, daca ai timp sa verifici si tu, ti-as fi recunoscator.

Multumesc.
Am urcat direct pe server, fara sa mai verific nimic si totul a fost ok. Initial am crezut ca ar fi putut fi probleme din cauza faptului ca o parte din fisier avea variabilele intre ghilimele iar restul cu apostrof (') sau poate un %s din versiunea anterioara care ar fi putut afecta ceva.
 Merci inca odata pentru ajutor.

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
« Răspuns #16 : Iulie 12, 2012, 09:52:00 am »
Eu multumesc.

Asta e invatatura de minte: never ever edit files in Windows
Chiar daca Notepad++ a zis ca e UTF8, Unix-style line ending, inainte de tag-ul "<?php" a introdus un caracter invizibil.
Ala era buba.

Am sincronizat fisierul cu cel in limba engleza si l-am trimis si la WHMCS pentru includere.

ExpertHost

• Membru
  • Mesaje postate: 128
  • ExpertHost Romania
    • Vezi Profilul
    • ExpertHost Romania
« Răspuns #17 : Iulie 12, 2012, 10:41:48 am »
Eu de fiecare data am editat cu DW (fiind php file) dar am deschise cateva tabs care incarca niste js-uri de imi omoara jucaria (100% cpu usage) asa ca, exact aceeasi prostie am facut-o si eu (Notepad++) numai ca, eu nu am (mai) folosit diacritice si tot pe UTF-8 am lucrat desi, acum, in timp ce raspund, am mai verificat odata si mi-a bagat ANSI Dos\Windows.
 Ma bucur ca pana la urma n-a fost vorba de faptul ca nu as avea habar sa fac (inca) un update.
 Aparte de language file, am mai gasit ceva dar inca nu consider bug: sqlbackup sent by email. Din ~50Mb cat avea inainte de upgrade, acum are 0.20 Kb (zipped) adica empty sql.  ???