Autor Subiect: - ROMARG -  (Citit de 3319 ori)

yoman101

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
- ROMARG -
« : Februarie 27, 2012, 02:22:38 pm »
Ar trebui sa faceti cunoscut mai mult acest forum...
Stiati ca : la romarg serviciul suport clienti nu se bazeaza pe contact p2p ?
- utilizeaza un chat in care trebuie sa scrii ( daca ai sau nu rapiditate la scris conteaza cat timp pierzi  ) ore in sir descriind problema intampinata...
- la telefon raspunde un robot care te tine pe hold - zeci de minute
- nici-un manager nu se poate contacata direct - nu au telefon direct - nu-si permit telefoane?
- in urma sesizarilor clientilor activeaza servicii pe servere , altfel nu le pun la dispozitie
*de exemplu pentru update joomla 1.5 la 2.5 trebuie sa astepti activarea unui php pe serverul respectiv
* de exemplu serverul de mail alocat unui domeniu gen mail.numelesite.ro nu are activa functia bcc , deoarece esti pe un server "la comun" cu cei care trimit newsletter zilnic si nu trebuie sa-i incomodezi !

Continuati si dvs aici cu alte probleme , eu am pierdut aproape juamtate de zi cu suportul clienti de la romarg ....

ellux

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
Re: - ROMARG -
« Răspuns #1 : Iunie 21, 2012, 04:58:10 pm »
Sunt total de acord... Eu aveam un cont de gazduire la Mxhost... si imi zice un prieten de Romarg ca cica litespeed ca e rapid ... etc. Si m-am mutat la ei... vreau sa spun ca dupa 2 saptamani m-am intors la Mxhost  si am facut upgrade la cel mai mare abonament... acum ma gandesc sa trec pe un VPS

dt

• Moderator
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 1417
    • Vezi Profilul
    • http://www.webdev.ro
Re: - ROMARG -
« Răspuns #2 : Iulie 06, 2012, 07:56:01 am »
*de exemplu pentru update joomla 1.5 la 2.5 trebuie sa astepti activarea unui php pe serverul respectiv
* de exemplu serverul de mail alocat unui domeniu gen mail.numelesite.ro nu are activa functia bcc , deoarece esti pe un server "la comun" cu cei care trimit newsletter zilnic si nu trebuie sa-i incomodezi !

Aici nu ai dreptate. Probabil in primul caz aveai nevoie de o versiune mai noua de php (nu de activare, pt ca sigur era activ, altfel nu mergea nici joomla 1.5). Solutiile in cazul asta erau doua: upgrade pe tot serverul, realizat de obicei la o ora cu trafic redus, deci trebuia sa astepti sau mutarea contului tau pe alt server.

Si nu exista nicio "functie" bcc :)) - probabil doar un filtru. Trimiterea de mass-email de pe acelasi server cu siguranta e o problema.