Autor Subiect: de ce nu se merita hosting de la xservers  (Citit de 5770 ori)

traffixmedia

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 3
    • Vezi Profilul
de ce nu se merita hosting de la xservers
« : Septembrie 16, 2013, 11:16:30 am »
de ce nu se merita hosting in romania  , pentru ca 90% din cei care vand nu au afisate preturile cu tva.
ca de exemplu :
xservers  :
Abonament: 24 Luni    1.45 €/Luna    34.80 €

Paypal :
Receipt for Your Payment to Clax Telecom
You sent a payment of 43.15 EUR to Clax Telecom

Hosting Standard 
Item# 001   €34.80 EUR   1   €34.80 EUR
(24513) TVA
Item# 002   €8.35 EUR   1   €8.35 EUR
Total   €43.15 EUR.

socotelile de pe pagina lor cu cardu meu sunt diferite.deci un fel de Metro , macar astia afiseaza pretul mare fara tva si pretul mic de tot cu tva

urmatorul mesaj :

Buna ziua,

In urma unei verificari a reiesit ca datele furnizate in formularul de comanda sunt incorecte. Pentru a putea activa serviciul contractat, va trebui sa ne trimiteti o copie (scan) a actului de identitate.
Mentionam ca xServers este inregistrat conform legii numarul 677/2001 in Registrul General al Autoritatii Nationale de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal, sub numarul 16627.

In afara de mizeria asta , sunt invatat sa nu ofer toate datele mele din motive bine intentionate. cum ar fi cnp etc.
pai in primul rand : sa-mi dea o copie dupa buletinul lor sa vada de ce sunt in stare,  mi se rupe mie de ANSPDCP si ca sunt ei inregistrati acolo.
si acuma v-a intreb , care are curaj sa imi dea o copie dupa buletin.
ca am auzit ca se pot face multe magarii cu ele.
de la credite la abonamente si asa mai departe.

« Ultima Modificare: Septembrie 16, 2013, 11:19:47 am de traffixmedia »

xServers

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
Re: de ce nu se merita hosting de la xservers
« Răspuns #1 : Septembrie 18, 2013, 11:53:02 am »
Buna ziua,

Voi raspunde punctual, ca reprezentant al xServers, exercitandu-mi dreptul la replica.

Preturile afisate pe site-ul nostru sunt in Euro si nu includ TVA, dupa cum se poate observa clar langa tipul de abonament webhosting , plus specificat si in banda verde din partea de jos a site-ului. De asemenea, se poate observa ca inainte de finalizarea unei comenzi se afiseaza toate detaliile comenzii inclusiv pretul final cu TVA.

xServers verifica datale funizate in formularul de comanda pentru evita situatii de frauda sau facturare eronata. De asemenea, am specificat ca suntem inregistrati la Registrul General al Autoritatii Nationale de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal pentru a elimina orice suspiciune ca datele dumneavoastra vor fi folosite in alte scopuri.

De asemenea, avand in vedere  limbajul licentios adresat colegilor de la departamentul comercial, limbaj pe care nu il putem reproduce aici din respect pentru cititori, a fost returnata si suma achitata pentru comanda efectuata pe site .

traffixmedia

• Vizitator
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Decembrie 20, 2013, 10:24:12 am »
eu zic sa imi trimite toti cate o copie dupa Ci , sa vedem ce so intampla

traffixmedia

• Vizitator
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Decembrie 20, 2013, 10:27:54 am »
Deci la voi e ca la metro

izro

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Ianuarie 23, 2017, 06:12:52 pm »
Aceeasi situatie.

Platesc din contul firmei si imi este solicitat CNP-ul.
Dupa 2 saptamani trecute,inca astept sa-mi returneze suma achitata.

Firma marunta de nici doi bani !

--------------------

Buna ziua,

Pentru a urgenta activarea comenzii 39117 si in vederea prevenirii furtului de identitate, va rugam sa ne furnizati CNP-ul valid, structura celui din comanda fiind invalida.
Mentionam ca xServers este inregistrat conform legii numarul 677/2001 in Registrul General al Autoritatii Nationale de Supraveghere a Prelucrarii Datelor cu Caracter Personal, sub numarul 16627.

Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Ștefan Uță
Departament Comercial xServers

-------------------

Buna ziua,

Pentru a demara procesul de activare al unei comenzi, avem nevoie ca toate datele din formularul de comanda sa fie valide.
V-am solicitat acest lucru si din motive de securitate si din o mai usoara identificare a contului dumneavoastra pe viitor in momentul cand ne veti contacta si veti solicita informatii referitoare asupra contului.
De asemenea, va rugam sa intelegeti ca este necesar sa primim aceste informatii din partea dumneavoastra, in primul rand legislatia din Romania nu ne permite sa emitem facturi fiscale cu date eronate.
Conform solicitarii dumneavoastra, comanda 39117 nu va mai fi activata, iar suma platita in avans va fi returnata in contul din care a sosit.
Pe viitor, va asteptam oricand sa beneficiati de serviciile noastre in conformitate cu cele mentionate mai sus.

Va multumim pentru interesul acordat.

Cu stima,
Ștefan Uță
Departament Comercial xServers

--------------------

DUpa 10 zile inca asteptam s ane fie returnati bani in cont.

:)