Autor Subiect: Server Minecraft  (Citit de 1601 ori)

Chrome_Disaster

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
Server Minecraft
« : Septembrie 21, 2013, 08:46:49 am »
Va salut , nu de multa vreme eu si inca un prieten ne'am hotarat sa facem un server de minecraft , dar nu avem deloc experienta in bukkit asa ca am apelat la ajutorul unui prieten , tot el ne'a recomandat sa folosim quality-host.ro , am avut ceva batai de cap pana am ajuns sa platim hostul dar odata ce l'am platit am avut surpriza sa constat ca serverul pe care l'am cumparat era offline si totodata era de o versiune mai veche (1.5.2) dupa cum stiti mai toate serverele folosesc 1.6.2 . Apoi cand am citit cateva posturi pe internet am vazut ca nu sunt singurul care are sau a avut probleme cu acesi baieti , prima data am vrut sa folosesc gazduirejocuri.ro dar ... am dat un msg celor de la quality si inca astept raspunsul lor ,desii nu imi fac prea mari sperante . Versiunea de minecraft o poti schimba tu ? sau de treaba asta se ocupa cei de la host ? si totodata serverul e normal sa fie down din prima zi din care l'ai cumparat ? mai trebuie facut ceva la el sau ... am luat "teapa" cum se zice mai nou ?

Va multumesc pentru timpul acordat .