Autor Subiect: TLD.ro si rcenter.ro  (Citit de 3167 ori)

AlexCl

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 57
    • Vezi Profilul
TLD.ro si rcenter.ro
« : Noiembrie 28, 2013, 01:39:34 pm »
Salutare tuturor,

Am dat de curand peste cele doua site-uri si am vazut niste oferte interesante, dupa care am si luat legatura cu ei si au preturi bunicele.

Sunt curios daca are cineva experienta cu ei pentru ca personal, e prima data cand ii vad.

demil

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 92
    • Vezi Profilul
Re: TLD.ro si rcenter.ro
« Răspuns #1 : Noiembrie 28, 2013, 06:22:19 pm »
Si marmota invelea ciocolata... Vezi ca ai pus aceleasi screenshot-uri pe ambele site-uri si sare in ochi:)

(+vezi ca trebuie sa ai datele firmei publice pe site conform legii)

ciprianrpp

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Februarie 04, 2014, 01:38:57 pm »
Ambele site-uri sunt detinute de:

TOP LEVEL DOMAIN SRL.
Nr. Reg. Com. J40/9914/1997
Numar TVA. RO 10019108

Culmea culmilor:
cautarea dupa Nr.Reg.Com. afiseaza alta firma cu aceste date de identificare si anume:

SC PRODUCTIE AGROALIMENTAR ONCESCU NICOLAE AGROROM SRL
Cod Unic de Identificare: 10019108
Nr. Registrul Comertului: J40/9914/1997
Judet: Bucuresti
Oras: Sectorul 6
Adresa: Str. Apusului 35 BUCURESTI
Stare societate : INREGISTRAT din data 09 Decembrie 1997
Anul infiintarii : 1997

camper

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 8
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Martie 25, 2014, 04:44:42 pm »
Am colaborat o data cu ei si am observat niste pluginuri lipsa la site dupa ce ca o vreme nu stiam de ce se blocheaza la un trafic mai mare, iar apoi am vazut ca nu sunt seriosi cand am avut o problema cu un script la un magazin online detinut de mine. Cine vrea ceva serios, care sa aiba un host bunice pentru scripturi si servere puternice, mai ales la tarfic mai mare, chiar daca memoria si spatiul pe server nu sunt foarte mari, le recomand cu incredere [moderator: te rog fără recomandări de genul ăsta ... din 10 posturi 8 sunt cu recomandări].
« Ultima Modificare: Aprilie 01, 2014, 12:30:15 am de Cosmin L. Neagu »

tldromania

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 1
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Aprilie 01, 2014, 12:04:24 am »
Salut camper, te rog sa nu umbli cu minciuni, imi pare rau sa spun asta insa te-am prins cu rata'n buzunar.

1. Compania noastra, Top Level Domain Srl nu a oferit niciodata servicii de gazduire sau domenii persoanelor fizice.
Oferim servicii de gazduire si domenii doar persoane juridice (companii), conform specificatiilor noastre pe website.

2. Am sa te rog "la general", daca doresti sa-ti faci reclama sa apelezi la metodele specifice, nu la metode de acest gen.

Intredevar, cei de la clausweb ofera servicii de gazduire bune, ii recomandam si noi, insa asta nu inseamna ca tu ai dreptul sa-ti faci in acest fel reclama.

In plus, am verificat si clientul ce a deschis acest topic are servicii dedicate de la noi, fiind o companie.

Toate cele bune,
Laurentiu M.

AlexCl

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 57
    • Vezi Profilul
« Răspuns #5 : Aprilie 02, 2014, 03:09:42 pm »
Pentru ca a trecut ceva timp de cand am deschis acest topic, cred ca ar trebui sa impartasesc si parerile mele de pana acum.

Intr-adevar suntem clienti ai Top Level Domain din luna noiembrie 2013, contractand serviciile lor la putin timp dupa deschiderea acestui topic.

Momentan avem 2 servere dedicate inchiriate de la ei si pana acum pot spune ca am fost foarte multumiti de colaborare. Hardware-ul este ok, conectivitatea la fel si preturile, dupa cum am zis cand am postat intrebarea, mi se par foarte bune.

Pentru ca vad ca topicul are tendinta de a se transforma intr-o forma de publicitate pentru unii si motiv de cearta/flame pentru altii, am rugamintea ca un moderator sa il inchida.

Multumesc si o saptamana buna tuturor!