Autor Subiect: platit la RomArg , available dupa 8 zile.  (Citit de 1970 ori)

composite

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 3
    • Vezi Profilul
platit la RomArg , available dupa 8 zile.
« : Februarie 08, 2014, 02:39:29 pm »
Acum 12 zile , mai precis pe 28 ianuarie am dat spre inregistrare un domeniu la Romarg , am primit pe mail detaliile despre plata prin PayPal iar in seconda 2 am efectuat plata online.

A doua zi pe 29 am verificat daca domenul fusese inregistrat ca sa ii pot seta nameserverele proprii, aparea "in asteptare" in interfata Romarg. Butoanele de suport tehnic, helpdesk etc nu functionau pe site iar la telefon nu raspundea nimeni. Am trimis mail si am primit timp de 10 zile scuze de genul:

Buna ziua,
Solicitarea dumneavoastra va fi tratata in ticketul cu ID-ul #XXXXXX.
Va asiguram ca facem toate demersurile pentru ca domeniul sa devina activ.
Va multumim.
----
Billing Team

Apoi le-am cerut banii inapoi (dupa aprox 5-6 zile de cand achitasem domeniul iar el era inca AVAILABLE in orice Whois )

Buna ziua,

Va multumim pentru instiintare.
Ne pare rau pentru procesarea intarziata a solicitarii, insa au fost efectuate anumite lucrari de mentenanta asupra platformei.
Imediat ce suma va fi returnata, vom reveni cu un reply la acest mesaj.
----
Billing Team

Am inregistrat domeniul la GoDaddy intre timp iar dupa 10 zile le cer din nou banii inapoi , iata ce primesc :

Buna ziua,
Avem in continuare in evidenta solicitarea dumneavoastra privind rambursarea sumei.
Imediat ce aceasta va fi returnata, vom reveni cu o confirmare.
Va multumim.

Practic am achitat un produs/serviciu si nu mi-a fost furnizat nimic. Ce pot face ?

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
Re: platit la RomArg , available dupa 8 zile.
« Răspuns #1 : Februarie 08, 2014, 06:27:39 pm »
Poti trimite o reclamatie la http://anpc.ro/

composite

• Vizitator
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Februarie 09, 2014, 06:13:12 pm »
Am trimis reclamatia catre     reclamatii.brasov@opc.ro astăzi. Sper sa se rezolve.

Am mai trimis 4 mail-uri catre ROMARG Billing & Support privind faptul ca ii voi reclama la OPC si doresc returnarea banilor pentru ca pur si simplu mi-au dat țeapă , nu am primit nici un raspuns de la Romarg in aceasta privință. Au trecut 13 zile de cand am platit si nu am primit nimic decat minciuni prin email, nu stiu cine conduce aceasta firma dar probabil Polita Economica ar trebui sa se sesizeze in privinta țepelor date de dânșii.

composite

• Vizitator
  • *
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Februarie 26, 2014, 12:04:15 am »
Am primit refund de la ROMARG dupa 22 de zile prin paypal, domeniul desigur a trebuit sa il inregistrez prin GoDaddy.

Nu recomand nimaniu serviciul lor de inregistrare domenii ROMARG , banii luati si domeniu available timp de 2 saptamani, incompetenta crasa.