Autor Subiect: Recomandare companie pentru transfer domenii  (Citit de 1492 ori)

Marian

• Membru
  • Mesaje postate: 401
    • Vezi Profilul
Recomandare companie pentru transfer domenii
« : Noiembrie 04, 2014, 12:51:36 am »
Buna seara colegi,

Detin mai multe domenii cu extensiile org, com si us. Sunt luate de multa vreme si sunt valabile pana in 2020 - 2026. Cu cativa ani in urma, le-am transferat la o firma in Romania pentru o nemultumire privind vechiul registrar.

As dori sa transfer iar aceste domenii la o companie care sa indeplineasca urmatoarele conditii:

- Sa fie acreditat ICANN
 - Sa aibe panou de control pentru domenii in care sa-mi pot configura ns-urile (este de preferat sa pot seta mai multe adrese IP per ns atunci cand le inregistrez)
 - Sa nu fie SRL cu capital social 200 lei :))

Domeniile sunt importante pentru ca prin ele imi fac business-ul. Imi puteti recomanda va rog o companie in care sa pot avea incredere, sa beneficiez de suport si sa indeplineasca cerintele de mai sus ?

Ar mai fi o intrebare: Cand fac transferul, valabilitatea domeniilor ramane pana la perioada la care au fost platite?

Multumesc 

Kriogen

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 32
  • Furnizor de Servicii
    • Vezi Profilul
    • BrainHost
Re: Recomandare companie pentru transfer domenii
« Răspuns #1 : Noiembrie 06, 2014, 11:16:42 am »
Iti raspund doar la intrebare pentru ca referitor la firma nu stiu ce sa-ti spun:
Valabilitatea domeniilor se mareste cu 1 an, pentru ca la transfer plata taxei de transfer inseamna si prelungirea pe inca 1 an fata de data expirarii inainte de transfer.