Autor Subiect: [VAND] Dell Poweredge R610 1U | 24 CPU | 48 GB RAM  (Citit de 1619 ori)

NiXLord

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 15
    • Vezi Profilul
[VAND] Dell Poweredge R610 1U | 24 CPU | 48 GB RAM
« : Aprilie 27, 2015, 05:00:52 pm »
Salutare,
Am pe stock 5 bucati Dell Poweredge R610 1U cu urmatoarea configuratie:

Dell Poweredge R610 1U
2 x Intel Xeon Hex Core X5650 @ 2.66 GHz (12 CPU / 24 Threads in total)
48 GB RAM DDR3
2 x 300 GB SAS HDD
Perc6i RAID Controller
Rail-urile pentru rack incluse

Pret: 800£ (GBP)

Daca luati minim 2 bucati, vi le las la 700£ (GBP)/bucata.

Cine este interesat, imi poate da PM cu o adresa de mail/skype si un nr. de telefon sau un email catre andrei @ hetnix.ro .

Preview orientativ:
http://www.9jpg.com/images/34626798569152684097.jpg

Informatii Generale
Starea generala a produselor
Produsele oferite spre vanzare in acest topic sunt produse scoase din productie (utilizate in trecut) si pot prezenta semne usoare de uzura, precum zgarieturi fine pe carcasa, lipsa abtibildurilor, stickerelor, manualelor de folosire, ambalajului original ... etc.
Aceste echipamente nu sunt renovate/restaurate. Pur si simplu le-am scos din rack-urile de productie si le oferim spre vanzare in stadiul in care se afla.

Garantii
Oricarui produs cumparat ii sunt efectuate o serie de teste pentru a confirma faptul ca se afla in stare perfecta de functionare.
Rezultatul acestor teste este trimis in format hartie sau electronic (PDF) impreuna cu produsul in colet.

Datorita faptului ca produsele sunt scoase din productie si nu restaurate (refurbished), nu putem oferi garantia inlocuirii unei piese ce a suferit stricaciuni in timpul folosirii produsului de catre client.
La cerere si contra-cost putem furniza insa orice piesa de schimb pentru echipamentele achizitionate.

Transportul
Livrarea produselor se face intr-un interval de maxim 14 zile lucratoare. Intrucat este posibil sa nu avem produsul dorit in stock-ul din Romania, il vom aduce din depozitele noastre cu echipamente din USA, Germania, Londra, China sau Olanda.
Indiferent de locatia produsului, costul transportului pana la sediul nostru in Romania este suportat in totalitate de catre noi. Clientul fiind taxat de catre firma de curierat (FanCourier, DPD, UrgentCourier .. etc), doar pentru transportul coletului de la sediul nostru din Romania pana la destinatia ceruta.

ionut_pe_net

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 88
  • txt
    • Vezi Profilul
Re: [VAND] Dell Poweredge R610 1U | 24 CPU | 48 GB RAM
« Răspuns #1 : Aprilie 27, 2015, 05:18:21 pm »
Eu zic ca e cam scump, si nu inteleg de ce pretul e in GBP?

NiXLord

• Oaspete
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Aprilie 27, 2015, 06:07:11 pm »
Eu zic ca e cam scump, si nu inteleg de ce pretul e in GBP?

Salut,
Compania a activat sub un LTD in UK, iar pentru a nu schimba rata de exchange pentru clientii curenti am decis sa ramanem la GBP si sa nu trecem la EUR.
Daca te intereseaza serverul, da-mi un PM cu un email si putem discuta mai multe.

NiXLord

• Oaspete
  • **
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Aprilie 28, 2015, 06:55:57 pm »
Stock epuizat.  :)