Autor Subiect: Vreau să postez spam  (Citit de 1993 ori)

robintel

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
    • Robintel.ro
Vreau să postez spam
« : Septembrie 25, 2015, 09:57:25 pm »
Știu că sună neobișnuit, știu că sună dubios, dar am nevoie de o companie de hosting care să-mi permită să postez, pe un site WordPress, mesajele primite în Spam.

Sunt, deja, client al mai multor provideri din România și am site-uri și ocupații serioase, dar pentru treaba asta am nevoie să colaborez cu o companie care să-mi permită multe, fără a-mi suspenda contul.

Practic, și n-o mai lungesc, am nevoie de o companie sau de un provider X care să-mi permită să public căc*turi pe web, totul în numele științei. Poate ceea ce vreau să văd îmi iese, poate nu, cert este că a nevoie de o anumită larghețe publicistică.

Cu deosebită considerație,
R.
« Ultima Modificare: Septembrie 25, 2015, 10:00:01 pm de robintel »

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
Re: Vreau să postez spam
« Răspuns #1 : Septembrie 26, 2015, 03:07:50 pm »
Daca primesti [multe] mesaje email nesolicitate, poate că nu ai filtrele cele mai potrivite.
Crede-ma, nu merită să scrii despre spam. Drintre "bucuriile" adiacente poti alege sa:
- fii dat in judecata de spameri
- numarul tau personal de telefon sa fie asociat cu prestatoare de servicii sexuale, de-ti suna non-stop si trebuie sa-l schimbi
- spamerii trimit spam in numele tau.

Daca vrei sa scapi de spam, pune-ti filtrele potrivite.

robintel

• Vizitator
  • *
  • Mesaje postate: 2
    • Vezi Profilul
    • Robintel.ro
« Răspuns #2 : Septembrie 27, 2015, 12:26:02 pm »
Mersi de sfat, este un punct de vedere valid, m-am gândit și eu la asta, doar că ceea ce vreau eu să fac este în afara scopului a ceea ce s-ar putea crede că vreau să fac.

demil

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 92
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Septembrie 28, 2015, 03:05:16 pm »
Mai adaug eu: IP-ul in cauza o sa fie asignat si cu proasta reputatie, ceea ce o sa afecteze clasa providerului. Probabil multi antivirusi oricum o sa blocheze accesul la site, pentru ca o sa devii un spamvertiser indirect. Nu cred ca o sa gasesti in Romania.