Autor Subiect: La revedere si eu  (Citit de 9993 ori)

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
La revedere si eu
« : Februarie 07, 2006, 10:06:40 pm »
Initial n-am inteles ce voia WBF cu plecarea.
Acuma stiu.

Hai sa incheiem relatia in mod amiabil, fara resentimente.
Rog admin-ul sa stearga link-ul de partener pentru Hangar Hosting.
Va salut.

PS: organic, n-am uitat de UPS!

Cu respect,

organic

• Vizitator
La revedere si eu
« Răspuns #1 : Februarie 07, 2006, 11:33:37 pm »
nici eu n-am uitat de el.
si tre sa discut si cu tine cu ideea cu WBF.
maine. sper.
trebuie sa-mi dresez serverul sa nu mai sara in 50 load mai intai  :lol:

Cosmin L. Neagu

• Moderator
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 1501
    • Vezi Profilul
    • clneagu
La revedere si eu
« Răspuns #2 : Februarie 08, 2006, 01:56:30 pm »
Sincer eu habar nu am despre ce vorbiti aici ... nimeni nu va opreste sa "plecati" cu toate ca e de preferabil sa nu o faceti.
Inainte de a o face totusi cred ca ar fi bine sa spuneti de ce nu sa aruncati un post de 2 linii lasand lumea in ceata.

Un post de genul "n-am inteles eu ce se intampla dar acuma stiu si plec ..." este total aiurea ... eu cel putin as vrea sa stiu mai multe.

Gupi

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 2792
  • Hangar Hosting, SRL
    • Vezi Profilul
    • capcanaspam@gmail.com
La revedere si eu
« Răspuns #3 : Februarie 08, 2006, 03:02:03 pm »
Oameni buni,
personal am decis sa ma retrag deoarece am obosit. Ma gandeam ca in timp forumul va creste si voi ajunge sa pot citi topici tehnice, tutoriale si opinii bine argumentate. Am ajuns sa citesc in schimb anunturi de lansare de situri astrologice, bateri cu pumnul in piept despre cum sa dai hosting fara factura, si alte discutii de cafenea.

Stiu ca moderarea unui astfel de forum este foarte greu de realizat si trebuie sa ai nervi sanatosi si odihniti sa poti tine in frau atatia utilizatori. De aceea nu vreau sa vanez vinovati si sa zic "ce forum mijto as fi facut eu daca eram shef". Stiu, de asemenea ca sunt o gramada de oameni valorosi aici (o  parte din ei ei s-au retras indirect, publicand din ce in ce mai putine mesaje si raspunsuri). Prefer de aceea sa stau in umbra si sa mai vizitez din cand in cand forumul ca si 'guest', dar sa nu ma mai implic.
Pe langa aceste motive 'tehnice', mai sunt si niste motive personale, legate de timpul acordat familiei, si care nu le comentez.

Imi cer scuze daca v-am nelamurit, dar nu asta era intentia.

Cu respect,
Stefaniu -gupi- Criste
PS: Anuntul meu pompos l-am facut mai mult pentru a iesi civilizat din lista de colaboratori ai forumului, ca sa nu existe discutii.

etp.ro

• Moderator
  • Webmaster
  • Mesaje postate: 825
    • Vezi Profilul
    • http://www.myserver.ro
La revedere si eu
« Răspuns #4 : Februarie 08, 2006, 04:03:15 pm »
Citat din: "gupi"
Oameni buni,
personal am decis sa ma retrag deoarece am obosit.

E uite asta eu nu o inteleg.
Ai obosit sa ce?
Din cite m-am uitat pe forum, mesajele tale sunt cit se poate de la obiect, in general sunt raspunsuri la probleme tehnice. Nu te-am vazut angajat in vreo cearta, deci nu inteleg de unde vine oboseala. Pe wbf il inteleg, ca el se ia cu toti cosmonautii (c), si are si el o limita.

Inteleg de asemenea retragerea ta ca partener, de fapt ca link-exchanger, ca mai mult nu e.

Eu am propus scoaterea in TOTALITATE a notiunii de parteneriat cu gazduire.info, pana la gasirea unei solutii mai bune. Astfel, toti cei care s-au inscris numai pt a avea un IBL de la o pagina cu PR mare(unii si cu tz-spe site-uri) nu vor mai avea nimic de cistigat.

pdaniel

• Vizitator
La revedere si eu
« Răspuns #5 : Februarie 08, 2006, 06:14:39 pm »
Sa-mi caut un alt forum unde sa intru si sa mai rad si eu putin. Ca asta nu cred ca o sa mai reziste mult, dupa cum se misca situatia pe aici. Sau o sa ramana numai marunteii si teparii si foarte putini din elita (dar foarte putini). :)

WBF

• Furnizor servicii
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 3488
    • Vezi Profilul
    • Webfactor
La revedere si eu
« Răspuns #6 : Februarie 08, 2006, 10:03:30 pm »
Oameni buni,
personal am decis sa ma retrag deoarece am obosit.

La fel si eu.

Prefer de aceea sa stau in umbra si sa mai vizitez din cand in cand forumul ca si 'guest', dar sa nu ma mai implic..

La fel si eu.

Citat din: "etp.ro"

Pe wbf il inteleg, ca el se ia cu toti cosmonautii (c), si are si el o limita.

Nu de asta am obosit.
Puteti considera luatul meu de toti cosmonautii ca si sport,facut in compensarea celui pentru care nu am timp,si unde ma mai descarcam de mizeriile zilnice.
Ma iau cu tot dragul de fiecare cosmonaut care incearca sa ne vanda oarece navete spatiale cu nerusinare.

Citat din: "pdaniel"
Sa-mi caut un alt forum unde sa intru si sa mai rad si eu putin. Ca asta nu cred ca o sa mai reziste mult, dupa cum se misca situatia pe aici. Sau o sa ramana numai marunteii si teparii si foarte putini din elita (dar foarte putini). :)

1.Daca stai pe aici pe baza de glumitze si rasete e bun.
Nu am nici cea mai mica remuscare.

2.Nu cred ca am fost sau voi fi vreodata elita.
Deci raman la ideea ca era vorba de gupi.

Stiu, de asemenea ca sunt o gramada de oameni valorosi aici (o parte din ei ei s-au retras indirect, publicand din ce in ce mai putine mesaje si raspunsuri).

La toti ne vine randul.
Si cu speranta ca o sa reusim sa ne implicam in alte proiecte,dorim tuturor un respectuos la revedere.
La revedere,last checked,inseamna ca ne vom revedea.
Vorba lui gupi,"cu siguranta".

Ceea ce ma mira,este ca gupi,fara sa vorbim de loc,a inteles cu exactitate de ma retrag .Pana la ultimul amanunt.
Cred ca va trebui cat de curand sa-mi fac un drum in Timisoara,merita incercat un modul de UPS cu gupi.

Rog respectos ca acest la revedere sa nu fie considerat sub nici o forma  un repros la adresa cuiva.
Departe de mine gandul asta.

Citat din: "etp.ro"

partener, de fapt ca link-exchanger, ca mai mult nu e.

Tocmai de accea nu am vrut sa devin partener.

Inchei prin a va multumi ca ati avut rbdarea sa-mi cititi posturile si sa-mi suportati toanele :)

xServers.ro

• Webmaster
  • Mesaje postate: 966
    • Vezi Profilul
    • http://www.xservers.ro
La revedere si eu
« Răspuns #7 : Februarie 08, 2006, 10:37:53 pm »
tot respectul pt. gupi si WBF .... sincer ...

pdaniel

• Vizitator
La revedere si eu
« Răspuns #8 : Februarie 09, 2006, 12:06:50 am »
Pai nici nu trebuie sa rgreti ceva. A fost un moment (pe la sf lui 2004 cand m-am inscris pe forum) cand intradevar aveam nevoie de ajutor. Imi cautam hosting. Forumul m-a ajutat sa vad lucrurile cum stau in Romania si am luat o decizie. Dupa asta a mai fost o perioada bunicica. Dar incetul cu incetul forumul s-a abatut de la ce ar fi trebuit sa fie. Mi-am dat seama ca nu mai pot afla informatii utile despre o anumita firma aici. Totul devenise un camp de lupta. Si m-ai inteles gresit. Nu am ramas pe forum ca eu sa fac glume. Am ramas pe forum pentru a urmari discutiile la cutite care au avut loc aici. Alea m-au amuzat la culme. Devenise intr-o perioada un forum de fun. Nu mai era nimic informativ, toata lumea se tinea de glume, de atacuri si asta mi s-a parut amuzant. Inafara de postul acela in care am intrat in discutii mai dure cu voi (cativa dintre voi) nu am deschis nici un forum in bataie de joc. Ca am mai raspuns la niste topicuri intr-o tenta de gluma este adevarat. Toti au facut asta.

Oricum, era normal ca forumul sa ajunga aici si ca oamenii sa inceapa sa plece. Este usor sa pierzi ceva de sub control.

netvista

• Webmaster
  • Mesaje postate: 839
  • Solution Provider
    • Vezi Profilul
La revedere si eu
« Răspuns #9 : Februarie 09, 2006, 05:17:57 am »
Am ajuns sa citesc in schimb anunturi de lansare de situri astrologice, bateri cu pumnul in piept despre cum sa dai hosting fara factura, si alte discutii de cafenea.

Aici ma simt direct cu musca pe caciula mai ales ca am vrut sa fac diferenta intre a fi sau nu corect fata de client. Pe de alta parte.. poate ca nu te refereai tocmai la mine pentru ca au existat si firme care nu dadeau factura.

Sorry.. nu am vrut sa va demonstrez cum se fac bani fara a da factura.. nici sa dau un exemplu prost pentru ceilalti sub aspectul ca merge si fara. Daca pana acum am postat pe forum m-am ferit sa pun anunturi cu oferte de hosting. Chiar daca zilele trecute am promis ca o sa fac o asemenea oferta inca am destule retineri de a o face.

Personal imi pare rau ca 2 membrii valorisi cum erau wbf si gupi s-au retras. Au avut o contributie destul de importanta aici..

In legatura cu acele contributii si discutii technice cand nu am stiut am intrebat si am primit mereu raspunsuri. Din pacate nu am putut contribuii foarte mult cu raspunsuri deoarece uneori situatia ma depasea, insa pe masura ce timpul a trecut a crestut experienta.

Nu sunt partener si nu am contribuit cu nimik altceva decat cu niste posturi la acest forum, insa mi-ar parea rau sa stiu ca totusi efortul de a aduce piata de hosting din Romania pe drumul cel bun si de a educa clientii corespunzator a fost in zadar.

inchei aici.. nu de alta dar esre 4.13 dimineata si eu sunt calare pe un server in state lucrand pentru un client care s-a decis sa-si mute site-ul la ora asta.

NetVista

Kiss

• Oaspete
  • **
  • Mesaje postate: 33
    • Vezi Profilul
    • Tastez.Ro
Răspuns: La revedere si eu
« Răspuns #10 : Februarie 22, 2011, 04:05:48 pm »
Oameni buni,
personal am decis sa ma retrag deoarece am obosit. Ma gandeam ca in timp forumul va creste si voi ajunge sa pot citi topici tehnice, tutoriale si opinii bine argumentate. Am ajuns sa citesc in schimb anunturi de lansare de situri astrologice, bateri cu pumnul in piept despre cum sa dai hosting fara factura, si alte discutii de cafenea.

Stiu ca moderarea unui astfel de forum este foarte greu de realizat si trebuie sa ai nervi sanatosi si odihniti sa poti tine in frau atatia utilizatori. De aceea nu vreau sa vanez vinovati si sa zic "ce forum mijto as fi facut eu daca eram shef". Stiu, de asemenea ca sunt o gramada de oameni valorosi aici (o  parte din ei ei s-au retras indirect, publicand din ce in ce mai putine mesaje si raspunsuri). Prefer de aceea sa stau in umbra si sa mai vizitez din cand in cand forumul ca si 'guest', dar sa nu ma mai implic.
Pe langa aceste motive 'tehnice', mai sunt si niste motive personale, legate de timpul acordat familiei, si care nu le comentez.

Imi cer scuze daca v-am nelamurit, dar nu asta era intentia.

Cu respect,
Stefaniu -gupi- Criste
PS: Anuntul meu pompos l-am facut mai mult pentru a iesi civilizat din lista de colaboratori ai forumului, ca sa nu existe discutii.

Poti sa fi presedinte, poti sa fi "hostmaster", dar sa suferi de tine in halul asta si sa te comporti ca un copil de gradinita care a ramas fara jucarii si se plange la taticu, realy sucks ;)

Razbunarea arma prostului, pardon dependentului de internet ;) http://www.mywot.com/en/scorecard/mfws.ro
Nu a avut jucarii in copilarie, dar are blog acum :D http://www.hangarhosting.info/2011/02/16/atentie-va-ard-calculatoarele-de-la-distanta/
« Ultima Modificare: Februarie 22, 2011, 04:07:45 pm de mfwsro »

Cosmin L. Neagu

• Moderator
  • Hostmaster
  • Mesaje postate: 1501
    • Vezi Profilul
    • clneagu
Răspuns: La revedere si eu
« Răspuns #11 : Februarie 22, 2011, 10:19:09 pm »
Hmmm... nu e putin cam tardiva remarca ta ?!
Iti dai seama ca azi e 2011 si mesajul la care tu ai raspuns e din 2006 nu?
Ai vrut sa te dai destept dar de data asta nu ti-a cam iesit :)